Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Abszolút primitív a kérdés...

Abszolút primitív a kérdés tudom, az ABS azt jrlenti, hogy ha hírtelen tövignyomom a féket, akkor nem csúszik ki a kerék, vagy mit?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 18. 11:46
 1/4 anonim ***** válasza:

A neve angolból jön. Anti-lock Braking System, tehát blokkolásgátló fékrendszer.


Az a lényege, hogy pl. ha csúszós úton hirtelen fékezni akarsz, valószínűleg az autó kontrollálhatatlanná válik. Ha van ABS-e az autónak, fékezéskor tizedmásodpercekre megszakítja a fékezést, ezáltal elérve, hogy az autó ne föltétlenül csússzon ki, ne váljon irányíthatatlanná.


Okos dolog. Nem tesz csodákat, de sokszor segít az emberen és autóján.

2016. ápr. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Totalcar Tech ABC rovatában elss rá, ott kifejtik szépen.
2016. ápr. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Jó igazából nekem ennyi elég elsőre, amit az első leírt, majd délután kitapasztalom, ma lesz meg az első autóm amiben van :)

Eddig volt egy trabantom, aztán egy skoda 120l, most pedig egy 25 éves astrát fogok lecserélni :)

2016. ápr. 18. 12:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Normál közlekedésnél szinte soha nem lép működésbe, még csúszósabb úton sem. Száraz úton pedig még kipróbálni is nehéz.

Viszont tényleg óvatosnak kell lenni, ugyanis az ABS úgy működik, hogy mikor működésbe lép, az fékpedál elkezd durván remegni, és kemény kopogást lehet hallani. Tudok olyan srácot, aki így ment neki a másiknak, mert megijedt ettől a jelenségtől és levette a lábát a fékről. Ezt jegyezd meg, hogy nem szabad megijedni, hanem tovább nyomni teljes erővel a féket, ezért jó az ABS mert nem kell vigyázni, hogy érzéssel nyomd a féket, hanem vészhelyzetben csak ráállsz, és a többit végzi ő maga, nem fogsz kicsúszni meg hasonlók.

2016. ápr. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!