Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért dobál/húz félre 100km/h-...

Miért dobál/húz félre 100km/h-s tempó fölött az autóm?

Figyelt kérdés
2001-es 1.0 swift, gyári felnikkel (frissen centrírozva), vadi új Barum Brillantis 2 nyári gumikkal, és 90-100-nál gyorsabban nagyon instabil lesz az úttartása. Olyan érzés, mintha hol az egyik, hol a másik kerék nem tapadna, és az autó ezért jobbra-balra ki-kitér. Mi lehet a baj? Most vettem az új nyári gumi szettet, a télivel ilyen probléma nem volt (ezért azt gondolom, hogy nem a futóművel van gond), viszont mivel új a gumi, ezért az is kizárva, szóval nem tudom, hogy mi lehet a gond.

2016. ápr. 17. 16:59
 1/8 anonim ***** válasza:
futómű valameny része kopott, sérült, szilent is lehet. Alá kéne nézni, majd futóművet állítani.
2016. ápr. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
8%
Mert Szuzuki. :D
2016. ápr. 17. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

Az hogy gondolom,meg lehetséges, itt már kevés. Elkell vinni

futómü beállításra ez elengedhetetlen, a lengéscsillapítókat

is érdemes lenne megnézni!

2016. ápr. 17. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

@2.: hülye vagy!

@1. és 3.: köszönöm, igazatok van, átnézetem a futóművet, aztán állíttatom ha kell.

2016. ápr. 17. 17:58
 5/8 anonim ***** válasza:
Attól, hogy új gumi, még az se 100% hogy minden ok, elég ha rosszul volt huzamosabban tárolva...
2016. ápr. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Utolsó: ebben igazad van, de tökéletes a gumi állapota, DOT szám alapján 2 hónapja gyártották, szóval nem nagyon lehetett rosszul tárolva.
2016. ápr. 17. 21:00
 7/8 anonim ***** válasza:

A kérdésed napján erős szél fújt az egész országban. Nem lehet, hogy a széllökésektől imbolygott az autód.

Aznap az egyik autópályán volt olyan szakasz, ahol le kellett lassítanom 100-110-re, mert instabilnak éreztem az autót 120-130-nál (2000-es Swift sedan).

Egyébként a gyári gumi méret egy kicsit ballonos (155/70), így a guminyomásra is oda kell figyelni, ami könyv szerint 2.3 bar, ill. ha 5-en ülnek benne, akkor 2.5 bar.

2016. ápr. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 veterán vas ***** válasza:

Hosszú gondolat, de hátha segít.....

A Te esetedhez hasonlóan ez is fronthajtású kisautó volt. Futómű, gátlók, gumik, felnik, minden OK, egyenletes gázon nem sétál, viszont gázadáskor jobbra, gázelvételkor balra húzott, nem is kicsit.

Semmiféle futóműállítás vagy a kerekek össze-vissza cserélgetésétől nem változott. Már azt hittem elgörbült valamelyik nyúlván, vagy deformálódott a kasztni.

A sokadik emelés és alámászás után vettem észre, hogy az alsó motortartó gerenda szilentje lóg. Előtte hiába emeltem akár a küszöbnél, akár a keresztgerendánál, mindig ráült a motor súlya és nem volt érzékelhető a lógás. Csak amikor a váltó alá került a krokodil, és az emelés egy pontján éppen tehermentes volt a bak, akkor lehetett érezni a lógást.

Csere után. azonnal abbahagyta a sétálást. :)

2016. ápr. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!