Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eltört a stabilizátor silent,...

Eltört a stabilizátor silent, de már éjszaka senki nem cseréli ki. Holnap 800 km-es útra kell mennem, veszélyes?

Figyelt kérdés
Nő vagyok bocsánat, lehet egyértelmű a kérdés, de én nem értek hozzá.
2016. ápr. 20. 20:25
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Ha valóban a stabilizátor szilentről van szó, az nemigen tud eltörni, mert gumiból van. Ki tud kopni, kiverődni, ilyenkor kátyús úton kopogó hangot adhat, többnyire ártalmatlan. Kérdés , hogy valóban erről van-e szó, mert ha más alkatrész tört el, az nem biztos, hogy veszélytelen.
2016. ápr. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát egy gumi aminek a végén van egy kis rúd amit odacsavaroznak az alatta lévő "vashoz" nem tudom máshogy mondani. És az a kis rudacska tört el, a gumi az fent van azon a hosszú vasrúdon ami a két kerék között a kocsi alján megy át.
2016. ápr. 20. 20:40
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha tényleg törés, nem csak kopás, akkor egy 800km-es nagy tempójú utazást ne nagyon kockáztass meg. Kb. az a szerepe, hogy kanyarban ne dőljön, billenjen meg túlságosan az autó. Egy váratlan manővernél okozhat kellemetlen meglepit.
2016. ápr. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ha lassan megyek? Mondjuk akkor nem pályán? Pályán kívül 80-nál? B@sszus, ez most nagyon kiszúrt velem. Nagyon fontos menni. ha nem életveszély, mennék, ha az, akkor nemtudom :(
2016. ápr. 20. 20:51
 5/9 A kérdező kommentje:
Tényleg törés, levette a kereket az ismerős és megmutatta. Kerék mogotti alső "vason" van az egyik darabja beletörve és láttam a fekete gumit azon a hoszzú rúdon.
2016. ápr. 20. 20:52
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez a stabilizátor rudat az lengőkarral összekötő alkatrész.

Nem fog kiesni a kereke, nem fog szétesni az autó de a stabilitása csökken.

Én elindulnék vele, normál, nyugodt vezetésnél nem lesz gond. De azért ott kicseréltethetnéd. Vissza már ne így gyere.

2016. ápr. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

4

De pályán menj, ott észre sem fogod venni mert kevésbé rugózik az autó mint rosszabb minőségű országuton.

2016. ápr. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ócvatosan elhet vele közlekedni, de jo hosszu ut lesz ez igy.
2016. ápr. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 TheCruve ***** válasza:
Nézzél egy Unixot vagy Bárdit ami útba esik... Megrendeled, mire odaérsz lehozzák, megveszed, parkolóba 5 perc kicserélni, és mehetsz tovább...
2016. ápr. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!