Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Most tanulok vezetni, és ezt...

Most tanulok vezetni, és ezt az autópályát én nem értem most ez hogy is van?

Figyelt kérdés

Azt világos, hogy a külső sáv max 90, középső 110, belső 130...

No igen, de ha én folyamatosan szeretnék 130 al haladni, akkor folyamatosan a belsőben kell haladnom? Mert hát ott a jobbra tartás szabája, ami vissza tessékel engem a 90 es sávba...

Most ne menjünk bele, hogy a bmwsek meg stb miatt, nem életszerű, hogy 130 al haladok a belső sávban...

+ akkor ha 130 al haladok és a középső sávban pl, akkor megbüntetnek gyorshajtásért?



2016. ápr. 21. 11:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%

Hát nem világos. Autópályán minden sávban 130 a sebességhatár.

Bizonyos emelkedőknel szokott lenni sebességhatar, de az táblával jelzett, és a minimum sebességet jelöli.

Nem tudom, honnan vetted ezt a butaságot, ami neked annyira világos...

2016. ápr. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Koplárovics Béci ***** válasza:
65%

Minden sávban mehetsz 130-cal. Furcsa is lenne középső sávról beszélni, amikot Magyarországon az autópályák nagy része kétsávos. Persze a táblák mondhatnak mást.

Magyarországról és személyautóról beszélek.

2016. ápr. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket a badarsàgokat hol és kitől hallottad? Autòpàlyàn szemèlyautó max. 130-al mehet sàvtól függetlenül.
2016. ápr. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hát engem így oktat az oktatóm, hogy a külsőben 90 el kell menni, a középsőben 110 el, a belsőben meg 130 al, de akkor ő a hülye¿
2016. ápr. 21. 11:27
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ő. Nincs ilyen szabály.
2016. ápr. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez esetben az oktatò a hülye. Nincs ilyen szabàly a KRESZ-ben.
2016. ápr. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ilyen szabály. Egyébként ezt neked is tudnod kéne, hiszen részt vettél egy tanfolyamon, ahol pont ezt oktatták, sőt, még sikeres vizsgát is tettél.
2016. ápr. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem válts oktatót, ki tudja még hány baromságot ültetett a fejedbe.
2016. ápr. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
De most eleve te miért beszélsz 3 sávról? Normál esetben, ha nincsen elágazás akkor csak 2 használható sáv van. Mind a kettőnél 130 a megengedett, személygépjárművel. Autópályán is jobbra tartás van érvényben, tehát a külsősáv a folyamatos haladást szolgálja, a belső sáv meg az előzésre szolgál. Vagyis szabályosan, előzés után rendre vissza kell sorolni a külsőbe. Ugye van még egy leálló sáv is, amit csak indokolt esetben lehet használni. Egyébként 3 vagy több sáv autópályán, csakis elágazásoknál, másik autópályára felvezető vagy autópályáról levezető szakaszoknál szokott lenni. Ott esetleg elképzelhető, hogy az adott útszakaszokon sebességkorlátozások vannak.
2016. ápr. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Székesfehérvár agárd közt agárd felé, konkrétan 3 sáv van...
2016. ápr. 21. 12:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!