Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Össze tudnátok nekem hasonlíta...

Össze tudnátok nekem hasonlítani egy BMW E46-ot egy Alfa Romeo GT-vel? Mindkettő 2005 körüli évjárat lenne 1.2-1.5 millió körüli külföldről. Főként a tapasztalatok érdekelnének ha szabad kérni az értelmes nem kötekedő válaszokat.

Figyelt kérdés

2016. ápr. 22. 16:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%

2005 körüli bmw-t nem vennék 1,2 millióért

De lényegében : fanatikus autók,rosszak,romlanak ,de aki a márkát/típust vallja azt nem érdekli,nem gazdaságos autók lényegében.

Szépek,"erősek".

2016. ápr. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%

Két külön világ a kettő. Más formavilág és más megoldású a futóművűk. A legjobb ha mind a kettőt ki tudod próbálni. Nekem az Alfa Romeo GT jobban tetszik.

Hogy melyiknek jobb a motorja az már állapottól függ.

Nem kötekedő válaszként de el kell mondani hogy ezért az összegért lesz bennük vagy 300.000 km.

A sok km-ért cserébe a külföldi utakat szokták dicsérni de most fejtettem ki másnak is hogy járok ki és tudom hogy ott is vannak rossz utak és folyamatosan fel vannak túrva félpályás útlezárások satöbbi. Az autópálya meg a főút Magyarországon is jó vagy még jobb mert nagy részük sík terepen fut végig. Ha valaki akkor én nem beszélnélek rá a külföldi autóvásárlásra. Aki egyszer a fejébe vette hogy külföldön még az elhasznált autók is olyanok mint az új annak nehéz megmagyarázni a kiábrándító valóságot.

Úgy mondom hogy segédkezek autóbehozatalban. Utána ezek a külföldi autók mennek kereskedésekbe ahol visszatekerik az órát és kapnak ásványi olajat hogy ne látszódjon meg az a nagyon sok km a motorjukon. Utána nincsenek gyanús hangok és szépen járnak. Egy ideig. Ezekben nem vagyok benne és ez már a kereskedő felelőssége hogy mit csinál az eladás érdekében.

Hogy ne térjek el a kérdéstől én Alfa Romeo GTt vennék eredeti tulajdonosától és nem sajnálnám a több pénzt egy jobb állapotúra.

2016. ápr. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%

Még visszatérőben az Alfa Romeo GTről írnám hogy sokkal egyedibb mint a bmw. Te is merj egyedi lenni. Ritka és szép autó ezért sokan meg fogják csodálni. A belsejük is előkelő mert olyan szép belsőt ami az Alfa Romeo GTkben van nem találsz bmwben. Mindenki el lesz tőle ájulva. Megbízhatók is mert ezek már nem az őskori Alfa Romeok.

Ha mégis kereskedőtől vennéd akkor keressed a szervizkönyveseket azok között sok olyan van aminek valódi km-ert mutat az órája. Ilyen magyar eladóknál is találhatsz és akkor nem kell ezer km-ereket utaznod megnézned sok autót külföldön mire megtalálnád ami tetszik.

2016. ápr. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Próbálom nézegetni a szervíz könyveseket igen. De az az igazság hogy ezek szinte csak a kereskedőknél van. Lényegében mindkettővel rosszul járok ebben az évjáratban és árban? :/
2016. ápr. 22. 17:49
 5/11 A kérdező kommentje:
Mobile.de-n nézegetem át autókat egyébként
2016. ápr. 22. 17:50
 6/11 anonim ***** válasza:
41%
Az évjárat+ár kombó is rossz,meg maga az autó a márka is inkább kultusz,fanatikusba ment át.
2016. ápr. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%
Az Alfát venném 1.9 JTD-vel. A kinézet adott szerint, hogy melyik néz ki jobban. Futóműben, viszont az Alfa messze komolyabb (Kettős keresztlengőkar), míg BMW-nél sima McPherson.
2016. ápr. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Most nagyon elszomorodtam... Ha még is megvenném valamelyiket durván fél éven belül másik másfél milliót kellene ráköltenem gondolom.?!
2016. ápr. 22. 18:59
 9/11 anonim ***** válasza:
41%

Azt nem mondta senki hogy rosszul járnál ezekkel. Csak jól meg kell válogatni mit veszel meg. Árban ezek magasabbak az átlagnál. A bmwk főleg.

Ár és érték viszonyában az Alfa GTvel járnál jobban és a korábbi válaszainkban leírtak miatt is.

A szervizkönyvekről annyit tudok és látok hogy azt a kereskedő át se veszi ha tervezi hogy visszatekerné az órát. Olyankor azt mondja dobjuk el. Amelyiknél megvan a szervizkönyv ott jobb esély van arra hogy nem nyúlt az órához. Az ilyen megmaradó szervizkönyves autókat olyan km-rel látom mindig meghirdetve amennyivel átadtuk nekik. Ezért ajánlgatom hogy a szervizkönyveseket nézegessed. A külföldi eladó autóknál is mostanában meg szokott állni a km óra 200.000 km alatt vagy annak a közelében, egyre kevesebb 300.000 km feletti autót látok ami nagyon azt jelenti hogy már kint is tekerik az órát. Ott is el szokott tűnni a szervizkönyv a tekert órájú autó mellől.

Szétnéznék a helyedben magyar hasznaltauto.hu oldalon is mert ott is láttam olyan Alfa Romeo GTket amiket én is szivesen megnéznék ha most autót akarnék venni magamnak.

2016. ápr. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
57%
E46 azért sose állt egy poblámás autó híráben...
2016. ápr. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!