Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha egy fojtatlan 50ccm motor...

Ha egy fojtatlan 50ccm motor megy 90-et, akkor mennyit megy egy fojtatlan 70-75ccm motor?

Figyelt kérdés

Ez már mehet 100-at?

Hengercserét szeretnék a motoromba meg talán lánckerékcserét is ha úgy van és kíváncsi vagyok erre.



2016. ápr. 22. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Lánckerékcserével emhet oersze.
2016. ápr. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
3%
Ez nem ilyen egyszerű... Sok mindetől függ, hogy mennyit megy egy motor, például az üzemanyag oktánszámától is. Mivel 50-es motor, gondolom, keverékkel megy (KGST-s cucc?), fontos, a jó keverési arány. De így ezt lehetetlen megmondani, hogy csak ennyit tudunk. Nem egyenes arányosság, hogy felfúrom és máris jobban repeszt. Viszon nem eszik, hanem zabál egy ilyen "tuning" motor.
2016. ápr. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
22%
Hengercsere: olyan nincs. Nagyon Tunner Jóska megoldás, nem ajánlom, hidd el, nem éri meg, ha bele is illik. Remélem, hogy nem hasznalnád forgalomban, mivel rohadt szabálytalan (igaz, te bajod). Előző voltam.
2016. ápr. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 szerencses85 ***** válasza:

Második és harmadik, ne szólj bele olyan témába, amihez nem értesz. Az üzemanyag oktánszámától egyátalán nem függ, hogy mennyit megy a motor, ezt nem tudom honnan szedted, olyan motorokba kell magasabb oktánszámú benzin, amelyekben egyébként már nem lenne elég a 95-ös oktánszámú benzin (detonálna). Nézegess kicsit utána az oktánszámnak, és úgy általában a tuningnak.

A keverék szintén nem tudom hogy jön ide, egyértelmű, hogy 2 ütemű motor, viszont az újabbak (amik már egyébként képesek 90-et menni, a "KGST-s cuccok" csak álmukban) szinte kivétel nélkül különolajozásúak.


És most a kérdésre a válasz:

A hengercserén kívül nem árt ekkora hengerhez egy nagyobb karbi, illetve ahhoz egy karbi hangolás. Ezen kívül egy másik rezonátor (kipufogó) sem ártana a gyáritól, ezzel is teljesítménynövekedést érhetsz el. Előre tehetsz fel nagyobb lánckereket (vagy hátulra kisebbet), elbírja majd a 70-es henger, és nagyobb lesz a végsebessége. Hengerből pedig mindenképpen jó minőségűt ajánlanék, (Airsal, Polini, stb. stb.) a kínai 20 ezer forintos hengereket messze kerüld el.

Ha ezekre odafigyelsz, könnyen elérhető a 100-as végsebesség.

Sok szerencsét!

2016. ápr. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen igen,különolajozásos
2016. ápr. 23. 10:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!