Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek érdemes lenne...

Szerintetek érdemes lenne letennem 14 évesen a segédmotoros kerékpárra a jogsit?

Figyelt kérdés
Egy kis faluban élek Csemőn és nem tudom lenne-e értelme letennem. Szüleim azt mondták hogy nekem kellene fizetnem a tanfolyamot és vennem motort, de ha még várok addig amíg autóra is letehetem akkor azt kifizetik és a kocsijukat is használhatom. Most vagyok 8.-os, ősszel kezdek a Kecskeméti Piarista Gimnáziumban és ott kollégista lennék. Gondoltam átjárhatnék oda is motorral itt van kb 35 km re, de szüleim szerint az veszélyes lenne és ezt nem támogatják. Mivel kollégista lennék hét közben nem is lennék itthon és így nem is tudnám használni csak hétvégéken és szünetekben. Teljesen tanácstalan vagyok, mert szeretnék már önállóan közlekedni pl: amikor itthon vagyok akkor eltudnék menni motorral lovagolni vagy a szomszéd városba Ceglédre vagy akár itt Csemő környékén is tudnék motorozni, de nem tudom hogy ezért megérné e azt a 150k-200k amibe ez kerül. Nektek mi a véleményetek letegyem most vagy várja még egy 3 évet amíg kocsira is letudom tenni?

2016. ápr. 24. 14:43
 1/3 anonim ***** válasza:
42%
A Te esetedben nem tudom, hogy lenne-e értelme, de Kecskeméten 1 hétig tárolni is problémás egy motort meg 5 napra elpakolt cuccal nem igen tudsz motorral menni szerintem, legalábbis nem valami kényelmes. Na meg a buszon legalább nem fázol és nem ázol, mert ugye pont nyáron nincs suli, amikor legjobb az idő motorozni. Az biztos, hogy nem éri meg, de ha neked fontos és szeretnéd, akkor megcsinálhatod hobbi szinten. Nekem pl. az akvarisztika és a horgászat a hobbim, az sem éri meg, mégis százezreket költök rá. Neked kell eldönteni, hogy kell-e vagy nem, de az is igaz, hogy a motorozás veszélyes, sokszor nem figyelnek eléggé az autósok és nem vesznek észre, ezt sajnos tapasztaltam a saját bőrömön.
2016. ápr. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Neked kell ezt eldönteni, bár 14 évesen ezt még korainak tartom amit irsz.
2016. ápr. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
42%
Szerintem érdemes várnod. B kategóriás jogsival 50 köbcentis motort vezethetsz. Ha nem túl fontos várjál. Fölösen ne fizess 2 tanfolyamot.
2016. ápr. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!