Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ladások! Hagyományos kereklámp...

Ladások! Hagyományos kereklámpás Ladámon a jobb első ajtó nehezen záródik. Mit lehet tenni? Ajtózár-beállítás, vagy csere? Volt ilyen valakinél?

Figyelt kérdés
Az ajtót szabályosan úgy be kell baszni (már elnézést a kifejezésért), hogy beleremeg az egész kasztni, az üvegek is csoda, hogy nem törnek ki. Próbáltam állítani a záron, bekentem zsírral is, de semmi... Nem tudom, mi legyen vele, de így nem maradhat.

2016. ápr. 24. 22:11
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem lóg az ajtó?
2016. ápr. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%

Ha bacsapva jó helyen áll az ajtó, akkor a gumikéderen is lehet "állítani" csak egy jó gumi vagy fakalapács kell hozzá. és ahol nagyon lapul, ott beljebb kalapálod. Békebeli autóhoz békebeli módszerek.

https://www.youtube.com/watch?v=6hEx-wgrdAw

Ha lóg, akkor zsanér csere.

2016. ápr. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ez az, hogy én is azt hittem, lóg, de közelebbről megnézve, úgy tűnik, mintha szintben lenne. Ha nagyon becsapom, de úgy hogy az egész kocsi rázkódik, akkor a helyén marad, de a kulcsot nehezen lehet benne forgatni, nyitásnál, és zárásnál is, zárásnál főleg. Szóval ezért gondolom, hogy a zárral lehet gond.
2016. ápr. 24. 22:58
 4/5 anonim ***** válasza:
Nézd meg lassan becsukásnál minden a helyén vna-e valami nem szorul valamin.
2016. ápr. 25. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
33%

Ha nehezen záródik, akkor könnyen kell nyílnia, a kilincs húzására szinte magától kipattan. Ilyen esetben a zárütközőn kell kifelé mozdítani, ettől könnyebben záródik és nehezebben nyílik. Felesleges az egyébként jó gumikédert szétverni, ha van jobb megoldás.

(utángyártott, mindenfelé hurkásodó kédernél más a helyzet, ott néha tényleg csak az ilyen trükkök segítenek)

Persze nem biztos, hogy szintben záródik az ajtó. Meg kell nézni, nyitásnál függőlegesen merrefelé mozdul. Akkor szokott ilyen nehezen záródni, ha zárásnál felfelé kell mozdulnia - nyitásnál ilyenkor a kilincs mozdítására lesüllyed pár mm-t az ajtó, úgy nyílik ki. Ezt is az ütközővel tudod belőni, lefelé kell elmozdítani.

2016. ápr. 25. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!