Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW E36-ot vagy E46-ot?...

BMW E36-ot vagy E46-ot? Alternatíva is szóba jöhet.

Figyelt kérdés

Tudom, hogy százasával vannak az ilyen kérdések, de akkor is fel kell tennem. Huszonévesen szeretnék egy olyan autót, ami nyújt némi élvezeti faktort, és cserébe nem teljesen használhatatlan a mindennapokban, esetleg meg is lehet tanulni vele komolyabban autózni.

Ugye a BMW evidens lenne, mert szép beltere van, meg hátsó kerekes, meg prémium, de a keret 1 millió körül van (nagyon max 1,5) és szerintem E46-nak az alját kapom csak, ami szívás. E36 már jobb helyzet, olcsók, de félek a boyracer verdáktól. Ezekből 320i-t lenne jó venni, mert megyek városban is meg nagy utakat is. Szerintetek melyiket kéne erőltetni? Esetleg másik típus is szóba jöhet, amit jó vezetni, csak benzines legyen és legyen használható, de a "ne álmodozz vegyél polo-t" válaszokat többek között a 190 centim miatt megköszönöm és ignorálom. Köszi a segítséget előre is!



#millió #BMW #BMW E36 #sportos autót
2016. ápr. 25. 18:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%

Oké, hogy 190 centi vagy, de az, hogy BMW, nem jelenti azt, hogy nagy a lábtér. Sőt, a hármasokban elég kicsi, mögötted nyomorogni fognak, és 5 ember sem fér el normálisan. Ilyen szempontból egy A3 Audi vagy Golf 5 is jobb lehet, a lábtér nagyobb bennük.

Ha a nagyon max. 1.5 millió felé kacsintgatsz, akkor már találhatsz jobb E46-ot, persze jól át kell nézni őket, mert előszeretettel hozzák be őket kintről, aztán tekergetnek mindent. Mostanában kedvelt autó lett itthon.

2016. ápr. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%
Az Audit és a VW-t nem alternatívaként mondtam, azért azok motorikusan nem hasonlíthatók a 320i-hez.
2016. ápr. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
72%
Mazda mx-5 ha igazán fontos az élmény. 1milliós keretből max E36-ot néznék és akkor marad tartalékban is, meg ugyebár ha jót fogsz ki belőle akkor van benne sperr.
2016. ápr. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Ha nagy tér kell, akkor inkább egy 5-ös... bár 1 misi ott is eléggé szükös.
2016. ápr. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Nah szóval...

Ha BMW-t vennél, mindenképp legyen még mellé 200-300e FT-od mert ezek elég költséges kocsik. E46-ból lehet szépet venni ennyiért. de szerelővel menj vagy vizsgáltasd át vétel előtt. A komolyabb autózás nem tudom mit jelent, de a 320-as BMW elég gyenge. HA kell majd bele sperr is akkor arra rakj még félre kb. 70e ft-ot és E46-ba csak épített sperr-t tudsz csináltatni, mivel csak az M3 alatt volt gyárilag

2016. ápr. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Osynho ***** válasza:
0%

"Ilyen szempontból egy A3 Audi vagy Golf 5 is jobb lehet, a lábtér nagyobb bennük."


Anyámnak A3-asa van, nekem E46, a bmw minden tekintetben nagyobb autó.


A nagyon max 1,5 misiből tudsz normálisabb 320i-t venni, a 170 lovas már nem annyira lomha. Persze költeni biztos kell majd egy ilyen idősebb autóra.

2016. ápr. 25. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

E46 kiesik az ár keret miatt. E36ból esetleg de 190 centi magasságodhoz szűk és kényelmetlen lesz a 3as bmw.

Nagyobb méretet kellene nézni és nem biztos hogy bmwt. A többi hasonló élvezeti faktoros autó is kis méretű lesz belül hiába vannak közöttük középkategóriásak.

Lehetne olasz autókban is gondolkozni. Nem lesz velük több baj mint a bmwvel mert olyan idős korukra amilyet venni akarsz ebből a pénzből már kiegyenlítődtek a meghibásodási esélyek a márkák közt.

Japán autók is jók de ott is gond lehet a szűk hely de annyival mégis jobbak lehetnek hogy több ilyen autóban alacsonyabbra állítható az üléshelyzet de még úgy is kényelmesen kezelhetők a pedálok és több hely nyerhető. Hondák között nézelődj. A Lexus ISt ajánlanám még de ennyiért abból ugyanúgy roncsot kapsz mint bmw e46ból.

2016. ápr. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#6

Attól függ. Az első generációs A3 nagyon kicsi, de az újabbak, aminek az ötös Golffal közös alvázuk van, azokban nagyobb a hely, mint egy E46-ban. Én magam mögé be tudtam ülni a Golfba probléma nélkül, ellenben ültem E46-ban, amit egy nálam alacsonyabb ember vezetett, és kisebb volt a hely, terpeszben fértem el normálisan.

Ez a nem 5-ös BMW, A6-os Audi sedanok átka, jóval nagyobb a csomagtartójuk, mint egy ferdehátúnak, viszont hátul nem lesznek olyan tágasak.

2016. ápr. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Osynho ***** válasza:

Legalacsonyabb állásban és hátratolva Shaquille O'Neal elfér egy E46-ban. Max nem ül be senki mögé. :D


#4 éves az A3, tehát az előző generáció, a Golf 5-re épül. Több a hely a Bmw-ben, de ha ott leszek az Audi mellett, lemérem centire pontosan. Egyébként nem is a lábtér a legnagyobb baj az A3-nál, hanem hogy beverem a fejem hátul a 172-173 cenit magasságommal.

2016. ápr. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hát azt hogy? :D

Akkor az Audinál elnéztek valamit, mert ezek szerint a Golf 5-ben nagyobb a hely. Én a 185 centimmel elférek kényelmesen.

2016. ápr. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!