Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson vízhűtés?

Simson vízhűtés?

Figyelt kérdés

Láttam jó pár motoron hogy a léghűtés át van alakítva vízhűtéssé. Felvetődött bennem a kérdés hogy ez hogyan lehetséges? Ha az ember egy ilyen motorral kimegy az utcára megbüntethetik? Feltételezem házilag nem lehet barkácsolni sé úgy kimenni vele az utcára, valamiféle átalakítási engedély szükséges hozzá.


Valamint még annyit szeretnék kérdezni hogy ez az egész vízhűtéses rendszer hogy működik? A léghűtéses simson, vagy a vízhűtéses simson a jobb? Kíváncsi vagyok hogy csak brahiból, hobbiból alakítgatják át páran, vagy valami célt akarnak elérni vele. Gondolom sokkal jobb a hűtése egy ilyennek, akár a turbó blokkosnak, csak ehhez víz társul.



2016. ápr. 26. 12:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Gyári állapotu simsonon semmi értelme ennek, amúgy meg ha ügyes az ember akkor el tudja rá kséziteni vagy simán vesz átalakítottat.
2016. ápr. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szerintem meg nem ok nélkül találták ki ezt a módszert, nem elég kielégítő a válaszod.
2016. ápr. 26. 23:36
 3/3 S70E ***** válasza:
Hali.Először is,semmikėppen nem büntethetnek meg a hűtės módja miatt,ahhoz a rendőrnek semmi köze.A vízhűtés lényege az,hogy a henger hőmérsékletét stabilabban tartja mint a léghűtésnél,ezáltal növelhető a motorból kivehető teljesítmény,persze ehhez kell normálisan kivitelezett rendszer.Ha utcai,"normális"simsont akarsz tuningolni akkor azt mondom,hogy nem éri meg,Az S53 SPERBER a sima 2-felömlős hengerrel 5.1 lóerős,léghűtéssel.
2016. ápr. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!