Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hűtőrendszer tisztításához...

Hűtőrendszer tisztításához Cillit vízkő-és rozsdaoldót használt már valaki?

Figyelt kérdés
Ez mennyire savas cucc, mennyire tehet kárt rozsdásabb, elgyengült hűtőben vagy fém vízcsőben?

2015. nov. 2. 11:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez a tisztítószer nem autóba való cucc. Ezzel annyit érsz el hogy szét marja a tömítéseket és a feloldott cucc sem ürül ki 100% ig ami eltömődést is okozhat sajnos.


Autós boltokban lehet kapni kifejezetten erre a célra megfelelő tisztító folyadékokat és fontos hogy olvasd el a használati utasítást és kérdezd meg az eladót hogyan kell használni pontosan, ez a legbiztosabb.

2015. nov. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Próbáltam már az autósbolti hűtőtisztítókat, de eredménytelenül. Azok csak lájtos szennyeződésekhez valók. Öreg autóm van, sok rozsda és egyéb szennyeződés van a víztérben.

Igazából olyantól várok választ, aki már használt ilyet vagy mást, akinek van tapasztalata.

2015. nov. 2. 12:06
 3/4 anonim ***** válasza:
Én általában trisós vagy ecetet vízzel tisztitom a szintén öreg autoim hűtőrenszerét.Egyik sem túl agresszív cucc igy tetszés szerint adalékolható, viszont hatàsos! Ha makacs a rozsda, s.t.b, többször meg ismételhető a kezelés.Viszont sokàig(napokig) nem szabad a rendszerben hagyni a folyadékot, mert kioldhat olyan dolgot is amit nem kéne! Nekem ez a bevàllt módszerem van.
2015. nov. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Dehogyis marja szét a cillit, a legjobb szer amit valaha is hűtőbe használtam! Az ecetes mosás is jó azzal a kis mellékhatással hogy amit vízkövet feloldott annak maradékai az öblítés során állandóan visszatapad a csövek falára. Tehát nem "lebegteti" a feloldott rozsdát és karbonátokat.

A cillit feloldja a rozsdát, vízkövet és lemossa a felületet. Arra viszont figyelni kell hogy ne legyen túl tömény (tehát elég negyed flakon 4-5 liter vízhez) valamint a víz hűlése után azonnal öblíteni kell. Ha lehetséges csapvízzel slaggal. Ezután, ha már nem habzik feltölthető a rendszer fagyállóval.

2017. szept. 10. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!