Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sok nő miért nem igényes az...

Sok nő miért nem igényes az autójával?

Figyelt kérdés

A családban,illetve környezetemben, a nők nem túl igényesek az autójukkal.

Ki van szakadva a kárpit?Összetört valami belső műanyag?"Jó az úgy"

Meg, általában, kupi van az autóban, smink cuccok szétdobálva a hátsó ülésen...stb

Külső terén sem igényesek.

A nővérem például, be sem jár sokszor a garázsba, meg egyszerűen, nem igényes vele.



Engem ezek a nők autób_zinak tartanak.

Pedig, szerintem ez igényesség.Én igyekszem fenntartani a gyári állapotot.


Volt párszor, hogy parkolásnál meghúzták az oldalát csúnyán.Egyből vittem egy műhelybe megcsináltatni.


Aztán, idén lett 10 éves a Passat, elvittem, lepolíroztattam az egészet, a lámpabúrákat is.A múlthéten meg teljes kárpittisztítást kapott.Illetve, a bőrt is leápoltattam.


Így, olyan, mintha most gurult volna ki a gyárból.

Szerintem, egy autónak,típustól,évjárattól függően, így kell kinéznie.



2016. ápr. 27. 10:56
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Nekem február óta van meg az autóm. A külsején már látszik a kora, azzal sok mindent nem tudok tenni. De amikor tehetem lemosatom, és az ablakokat illetve az autó a belsejét, műszerfalat is tisztán tartom.

Alapból soha nem voltam rendmániás, sőt, de valahogy ez fontos, hogy, hogy az autóm rendben legyen.

23/L

2016. ápr. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

Én is gyári állapotban szoktam tartani minden járművemet, de a lakásomat is. A nővéremnél én is tapasztaltam az autója iránti nemtörődést. Azt mondta azért érez így mert az autó tartása élősködés. Sok felesleges díja van, nem beszélve az üzemanyagról vagy akár a parkolási díjakról vagy a plusz útdíjakról. A kerékpárját viszont pazarul jó karban tartatja mert azon nincs élősködés. Amúgy az átlagnál jobban keres. És a nővérem nem azért tartja így a kocsiját mert nő. Ugyanis sok férfi kollégámtól is hallottam ugyanezeket és akár még jobban elhanyagolja kocsiját, sőt matricákkal ragasztják tele belülről. Csakhogy attól nem lesz kevesebb a sok felesleges díj hanem önmagával cseszik ki mert nehezebb eladni.

Nemrég összefutottam egykori tankörtársammal aki az Audiban dolgozik járműgyártó üzemmérnökként. Hát a kocsiját meglátva majdnem felkiáltottam, annyira trehány volt. Még meg is kérdeztem hogy sajátja-e a kocsi. De ez általános jelenség, hogy az emberek itt a külföldi befektető gyárát sterilen rendben tartják, majd hazamegy és azzal kezdi hogy a saját társasháza bejárata előtt eldobja a csikket. Na ettől szoktam falra mászni, hisz az embernek pont a sajátját kellene pedánsan tartania.

2016. ápr. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
32%
Attól még te hiperszuperodafigyelősigényes vagy, attól más úgy van vele hogy van ennél nagyobb gondja is. Meg végül is használatra van, nem? Én annak örülök ha van miből belevaló, van alatta jó-időben nyári gumi, rossz-időben téli gumi.
2016. ápr. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Én nem 10 évente tisztíttatom a belső kárpitokat hanem évente, akkor én mi vagyok?:)
2016. ápr. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 Tomcatters ***** válasza:
0%
En is ugyan ez vagyok .. 11 éves honda accordomra sokan"akik nem ismerik annyira az autót " azt hiszik,h 1-2 éves ... ujkora ota van nalam...azóta minden hetvégén szó szerint porszivozom .. igy 10 ev utan sem kellett karpitoshoz vinnem ,mert egyszeruen nemengedtem elkoszolodni annyira sosem,amit netudnek itthon itthoni modszerrel tisztítani , vőrkárpitot is havonta lefujom bőrápolóvalXD Engemis sokszor hulyenek neznek emiatt.. viszont a kormanyt ,azt ujrakellrtt bőröztetni 2 éve es kapott szint ugy 2 eve uj elsőfenyszorokat.. bemattitja a xenon,azzal nemnagyon lehet sajnos mit kezdeni.. En is gondolkodtam,anno a felpolirozason,de konkretan itt beszeltek le róla, h van aki csinaltatta,de max 1.5 evet birt ki neki .... :/
2016. ápr. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
31%
Mert a nők tudják, hogy a gépkocsi gyakorlati célokat szolgáló közlekedési eszköz, aminek van egy meghatározott élettartama, utána el kell dobni. Használt klozettpapirt meg nem érdemes újra felhasználni.
2016. ápr. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
18%
Azokat a 10 ezreket el tudom költeni másra is... Az autóm pedig használati tárgy a munkámhoz, nem pedig dísztárgy... Énblenézem az ilyen autóbzikat... Nem tudom miért jó így kényeskedni... Az autó arra van, hogy elvigyen 3-400. Ezer km-t aztán vegyél egy másikat...
2016. ápr. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
36%

Szerinted így kell kinéznie, másoknak meg jó, ha gurul.

A mi kis Yarisunknak vannak esztétikai törései (pl. az egyik tükör), de hol érdekel az minket, főleg, hogy pénzünk sincs rá (a motorom tankja is horpadt. és? a párom motorjának meg lóg a hátsó indexe, szigszalagos, szerintem borzalmas, ha lesz rá pénz, ez még megoldható, de a blokk az akkor is kriminális marad)? Pár havonta felmerül bennünk egy porszívózás és a madárürülék letörlése, aztán így ennyi. Keveseknek néz ki igénytelenebbül az autója, de működik, átmegy a műszakin, megfelelő a gumija (amúgy téli, nem cserélgetjük azért a pár km-ért)... Csak kicsit tartom gáznak, ahogy azt is, hogy a szobámat 200-szor ritkábban takarítom, mint a konyhát.

Nyilván más, ha az ember emberek közé jár autóval vagy egyszerűen, szereti az autóját s ő is rendes, legyen a kocsi is az. Nagyon megértem, de nem ugyanazok a prioritások mindenkinél. Én előbb sikálom ki a macskatálat (pedig isten látja lelkemet, az sem érdekel), mint hogy lemossam az autót, bár ez utóbbinál a fő ok, hogy nem jut eszembe, csak amikor már beszálltam és indulunk.


Sminkcuccot miért tesz bárki a hátsó ülésre? Ezt már nem értem, igaz, nekem nincs sminkcuccom.


Van, aki jár a járművel, nem tutujgatja. A motoromat speciel szeretem, neve is van, vezetve van a fogyasztása, jegyzetekkel mellé, amikor estünk, akkor attól kaptam sokkot, hogy brutálisan széttört és bűntudatom volt, a törött csuklóm konkrétan nem érdekelt - de mosni max. évi egyszer mosom (végülis mossa az eső, ugyanúgy, mint az autót), a horpadást már említettem, de vannak karcok is, működjön, guruljon, ez adja az élményt, megnézik így is néha :D Nem mindenkinek fontos a csilivili akár egy fikarcnyit is. Nekem egy fikarcnyit igen, főleg a motoromnál. De szerintem ő is kilométereket akar, nem ápolást (a rendes szervizelésen kívül, az minden járművünknél alap, természetesen), az éltet egy motort :)

A gyári állapot esélytelen, ha használt, öreg járművet vesz az ember, de a Yarisnak legalább nem törött a szélvédője, mint amikor vettük :D


Tőlem mondhat, aki amit akar, le is igénytelenezhet, mert az autónál tényleg ez van, kicsit zavar is, mindig elhatározom, hogy eszembe jut takarítani rajta, de nem jut. Ponyvája pedig volt, de mindig lefújta a szél, a motoroknál sokkal jobban működött. Nehéz az élet.

2016. ápr. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
53%
Nekem azért fontos az, hogyha valaki beül az autómba, ne az tűnjön fel neki elsőként, hogy úszik a mocsokban. Van egy higiéniai szint amit illik fenntartani, ahogy a lakásodba se hívsz úgy vendégeket, hogy kupi van, mert az nem túl előnyös rád nézve. És se políroztatok, meg hasonlók, de ilyenek nélkül is tisztán lehet tartani egy autót, attól, hogy használatra van.
2016. ápr. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
36%
Azért lenézni nem kell azt, akinek fontos az autó pöpec állapota. Nagyon tiszteletreméltó az is, de nyilván ha nekem nem fontos valami, akkor nem áldozok rá (az se mindegy, hogy van-e miből). Peace :D
2016. ápr. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!