Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fizetnem kell, ha véletlenül...

Fizetnem kell, ha véletlenül neki mentem az út padkának az oktató autójával? (Részletek lentebb)

Figyelt kérdés

4. órája vezettem autót életemben és véletlenül neki mentem az út padkának egy szűk körforgalomba. Az oktató leordította a fejem, elhordott mindennek(már előtte is ilyen volt az első órától fogva, mindenért kiabált vagy csak bunkó volt, mintha tíz éve vezetnék autót). (Valóságba csak a ford jel kopott meg a felnin.) Ott nem történt semmilyen egyesség a fizetésről. Semmit nem mondott a végén sem. Elmentem az autós iskolába és oktató cseréltem , de a szemét nem akarja leadni a kartonom, amíg nem fizetem ki.

Kérdés ki kell-e fizetnem egyáltalán vagy plusz pénzt akar lehúzni rólam( már próbálkozott ezzel, hétvégi extra díjas vezetéssel csak én nem voltam hülye) ?

És ha ki kell milyen papírokat kérjek tőle, hogy biztos nem akar-e tőlem többet lehúzni rólam, mint egy ford felni?

Ui.: az iskola nem nyilatkozott, hogy fizessek vagy sem.



2016. febr. 23. 08:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Elvileg van nekik biztosításuk az ilyen helyzetekre, meg azért van az ő oldalán is pedál, hogy bele tudjon kotorászni a vezetésedbe.
2016. febr. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Szent ég. Nem tudsz vezetni, azért jársz oda. Az oktatónak bele kellett volna nyúlnia, hogy ne legyen baj. Nehogy már neked kelljen fizetned, kizártnak tartom.
2016. febr. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi képpen ne fizess, azzal indokold amit páran leirtak, hogy az oktató kötelessége a balesetet és veszély helyzetek elkerülése ! Ha a kocsiban kár keletkezik pl. parkolás akkor az oktató miért nem avatkozott közbe, vagy a te esetetben a körforgalmi szituáció. Ő neki bele kellett volna avatkozni, nekem is nyúltak bele a kormányba személy autónál, de még kamionnál is mikor nem éreztem a szélét. Ezek a bunkó lehúzós oktatók undorítóak !
2016. febr. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem írtál alá semmilyen papírt, akkor nem kell fizetned. A kartonoddal zsarol csak. Te maximum számlára fizethetnél csak, de ha az van akkor sem kényszeríthet rá. Helyezd kilátásba hogy feljelented ha nem adja oda a papírjaidat. Ő ettől joggal retteghet.
2016. febr. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nehogy fizess! Ő volt a sofőr, jogilag is, te meg csak utas.

Az iskola intézze csak a papírokat, kérje át a suli ezeket az új oktatóhoz.


(én már az első kiabálás, bunkózás után váltottam volna... nem kell ezt tűrni, miért kellene?)

2016. febr. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mellesleg úgy tudom, a tanuló kocsikra kötelező a casco kötése. (alátámasztani nem tudom, de mintha olvastam volna valahol)
2016. febr. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha ott helyben az esetnél nem írtatok papírt róla, akkor azzal fenyegetőzik, amivel akar. Ennyi erővel ő totálkárosra zúzza a verdát és 1 héttel később ráfogja egy tanulóra?

A másik, hogy tuti cascos, tehát csak duplán akarja a pénzét. Még ha valami csoda folytán neki is lenne igaza, akkor sincs joga ahhoz, hogy ne adja oda a papírodat. Kezd el ott előtte hívni a rendőrséget és mond meg neki, hogy megy a feljelentés. Hidd el egyből odaadja még a többi tanuló iratait is.

2016. febr. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Elismerem, hogy a te helyzetedben nem juthatott eszedbe, hogy a helyszínen fényképezz..


szóval...minden(legális) oktatókocsi biztosítva van...mindenre...neked nem kell vele törődni, majd megolgja, de te ne fizess, és ne is írj alá semmit. Le kell cserélni, mert ilyen barommal nem lehet nyugodtan a közlekedésre figyelni.


Ezek zömmel szarevők, mindenért lehúznák a versenyzőt...főleg annak a biztos tudatában, hogy mindenkinek kell a jogsi.


Ne kérj semmilyen papírt, mert az már ráautaló magatartásnak számít, hogy fizetni akarsz..pedig nem akarsz, ugye?


naugye!


fel a fejjel. Ezek nem pedagógusok, csak közmunkások.

2016. febr. 23. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Az senkinek nem jut eszébe, h a casconak van önrésze? Ami lehet több száz ezer ft is... A felni meg nincs annyi. Így bukja.

Viszont valóban az oktató felelősége. A hiba az ő készülékében van.

2016. febr. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Remélem, el tudod intézni, hogy megkapd a papírokat és ne fizess, nekem is vad ez, de a páromnak fizetnie kellett, amikor árokba borult oktatáson és eltört a kulcscsontja, plusz a rendőrség is megbüntette, hogy nem az útviszonyoknak megfelelően vezetett. Ez volt az első forgalmi órája vagy a második? E 2 utóbbit mélységesen jogtalannak érzem, persze, hogy nem tud vezetni, azért jár oktatásra s azért fizet egy csomót, hogy minden benne legyen, nem?
2016. febr. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!