Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Alapjáraton meleg motorral 3...

Alapjáraton meleg motorral 3 hengerezik a VW Polo 4 mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Van egy vw Polo 4-em 2002-es 230k km-el. Az a baj vele, hogy meleg motornál mikor alapjáraton megy elkezd 3 hengerezni és erőtlenné válik a motor és kidobja a motor engine lámpát és mind addig amíg le nem állítom és le nem hűl, ilyenkor a lámpa is kialszik. Leolvastuk 2-es henger gyújtásszakadást ír, kicseréltük a gyújtótrafót nem lett jobb.

Amit cseréltünk:

gyertyák,injektor,generátor,akksi,trafók,motor vezérlő elektronika.

Kompresszíót is mértünk 2-es hengerben van 9 a többiben 10,7-12-ig.

Mi lehet a gond?



2016. ápr. 30. 09:45
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
Én is jártam így opellel. Mindent kicseréltünk (még az elosztó fedelet is) és végül kiderült, hogy a gyújtó kábelek adták meg magukat. Egy multiméterrel kimérető, hogy jók-e. Ilyen idős autónál már benne van, hogy elöregedtek.
2016. ápr. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Menet közben nincs vele gond vezethetek 200km-et is csak ha esetleg útközben egy hosszú piros van vagy dugó akkor 2-3 perc és csinálja.

Köszönöm szépen a tipped, várok még hasonlókat mi lehet a gond.

2016. ápr. 30. 10:00
 3/9 anonim ***** válasza:
72%
kérdésedben szerintem ott van a válasz/én is jártam már igy/2-es henger gyujtásszakadás/kábel kimérni/de nagyobb a valoszinüsége,hogy gyürüzés lessz a vége mert kevés ebben a hengerben a kompresszió!
2016. ápr. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kompresszió maitt még nemc sinálná, inkább a gyujtás elsz.
2016. ápr. 30. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

gyújtókábel nincs benne hengertrafó van helyette

holnap megnézzük az egr szelepet bár akkor tudtommal kevesebb lenne a kompresszió kb 7 vagy kevesebb ha az is jó akkor kénytelenek vagyunk belenyúlni a motorba hengerfej vagy ilyesmi.

egyéb ötlet esetleg?


(észrevétel még: napi első indításnál nehézkesen indul)

2016. máj. 1. 11:42
 6/9 A kérdező kommentje:
Eszrevetel: ujra indítozom megint jar mind a 4
2016. júl. 5. 20:32
 7/9 anonim ***** válasza:
Látványosan kisebb ott a kompresszió, szerintem ebből kell kiindulni.
2016. júl. 5. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akit érdekel vagy küszködik ilyen hibával, nálunk a kipufogószelep volt a gond.
2016. júl. 20. 13:25
 9/9 anonim válasza:
Hello! Én is ilyennel küzdök. Érdekelne hogy miből jöttek rá hogy kipufogó szelep volt a hiba?
2018. jan. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!