Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyennek kell lennie az...

Milyennek kell lennie az automata váltó olajnak? Ha kicseréltetem, javít a váltás minőségén?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Van egy 1996-os Mercedesem. Első autóm. Megnéztem a motorolajat, teljesen rendben van. Mostanában váltáskor a legtöbbször ránt/üt egyet, ami nagyon zavar. Megnéztem a váltóolajat, és hát eléggé nem olajszerű a cucc. Világos barna, mintha vízzel lenne keverve a kóla. Sajnos érezni is lehet benne nagyon apró szemcséket. Ez gondolom így nem jó.


El szeretném vinni olaj- és olajszűrő cserére. Ezért kb mennyit kérhetnek el, csak hogy tisztában legyek vele?


Ha kicseréltetem a szűrőt és az olajat, továbbra is fog ütni/rántani a váltó?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2016. ápr. 30. 20:03
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzá teszek a "kólás-szerű" színhez, hogy nem szép tiszta, hanem mintha rozsdával vagy valamivel lenne keverve és fura szaga is van
2016. ápr. 30. 20:07
 2/11 anonim ***** válasza:
Az már tele van fémszemcsékkel, alapesetben piros a váltóolaj.
2016. ápr. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Az olaj árát leszamitva kb mennyiért csinalnak olajcseret?
2016. ápr. 30. 22:13
 4/11 anonim ***** válasza:
45%
Olajon kívül 10 max 15 000. De az olajon kívül számold hozzá a váltószűrőt is.
2016. ápr. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Okés köszönöm. A szűrőre 50%os kedvezményem van ahogy az olajra is. Azzal nem lesz gond 😊 csak remenykedtem hogy nem 30.000ert csinaljak, de megnyugtattal
2016. ápr. 30. 23:46
 6/11 anonim ***** válasza:
Legyen szerencséd. Vannak váltók, amihez szűrőt az USAból vagy e-bayről tudsz rendelni 15-20$ + posta áron vagy márkakereskedésből csillagászati áron :D
2016. máj. 1. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%

a mercid pontos tipusszáma alapján rá tudsz keresni, milyen tipusú váltó van benne, és arra mit ír elő a gyár? Hány százezer után kell szűrőt cserélni, milyen olajra tervezték.


amit leírtál az olajról, az már kakukk..


az olaj, és a váltó-szűrő árán kívül a szerviz óradíja a mérvadó. Az saccperkábé7-15 e szokott lenni...ha ezt tudod, akkor nagyjából belőheted a kiadást.

2016. máj. 1. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat, utána fogok nézni. Ennyi pénz simán meg ér kiadni rá.
2016. máj. 1. 07:45
 9/11 A kérdező kommentje:
Na de most már nyigtassatok meg! Csere után szebben fog viselkedni a váltó? Vagy egyszerűen csak ugyan ilyen marad, csak nem romlik tovább?
2016. máj. 1. 07:49
 10/11 anonim ***** válasza:
Az olajcserét mindenképp meg kell próbálni, van amikor ettől helyre jön. Ha nem használ, akkor viszont felújítás következik.
2016. máj. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!