Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Új kipufogó dob mitől sípol?

Magyi kérdése:

Új kipufogó dob mitől sípol?

Figyelt kérdés
Ma cseréltem dobot az autón, (fiat stilo 1.2) és menet közben 4 ezernél el kezd sípolni a kipufogó, álló helyben hiába pörgetem nem sípol, a cső az illesztésnél nem ereszt tehát ott sem tud, akkor hol a baj vagy mitől van ez?

2016. máj. 1. 20:35
1 2
 1/12 tothp ***** válasza:

Álló helyzetben nem?

Esetleg hozzáér valamihez a kocsi hasán, az ad ilyen hangot, vagy valahol befütyül a menetszél.

2016. máj. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De a problema csak 4ezres fordulat szam felett jelentkezik.
2016. máj. 1. 22:03
 3/12 anonim ***** válasza:
Illesztések mindenhol okésak? Esetlegh ez lehet még, hogy a menetszél és mllé még valahol kipufogügáz si szökik.
2016. máj. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Beviz Elek ***** válasza:

Utángyártott szupidob?


Nekem is sípol mindkettő kocsin, ne idegeskedj. A kipufogórendszerben lévő kosz, stb miatt lehet. A szerelés közben leeshetett egy nagyobb koromdarab vagy egyszerűen csak a dob ilyen. Dobból/flexi részből tud ilyen hang jönni.

2016. máj. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
igen után gyártott, engem még is csak zavar hogy el kezd sípolni, de ezt nem fogja elhagyni?
2016. máj. 2. 10:17
 6/12 Beviz Elek ***** válasza:

Ha az adja a hangot amire tippelek, akkor magától nem.


Azért az illesztéseket még megnézheted, fogd be a kipufogó végét járó motornál, hallod ha kijön a levegő valahol. Hogy cseréltél dobot? Leflexelted a csavarokat és új csavarokkal felraktad? Ha a régi berohadt csavarokat tekerted ki, akkor a feszegetéstől megroppanhatott a rendszer egy másik része is, bár egy lyukas rendszernek tipikus èszrevehető hangja van.


Mást még cseréltél/megbontottál dobcsere közben?

2016. máj. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
nem nagyon kellett feszegetni a csavarokat mert levegővel lett lehúzva, de tegyük fel hogy az illesztésnél megroppant akkor ott lehet a gond? de kívülről nincs megroppanva.
2016. máj. 2. 16:42
 8/12 A kérdező kommentje:
olaj lett cserélve és ugye olaj szűrő, pollen szűrő, levegő szűrő, meg a dob.
2016. máj. 2. 18:10
 9/12 Beviz Elek ***** válasza:

Levegőszűrő is lehet akár.


Véletlenül nem hasonlít kicsit a turbós autók hangjára? Tehát arra gondolok, hogy nem a levegőt hallod mintha egy kis résen szívná?

2016. máj. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
De olyan mint egy turbos auto, minnel jobban porog annal jobban futyul. Akkor a levegoszuronel lesz a baj nem is a dobbal?
2016. máj. 3. 08:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!