Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vissza lett tekerve a kilométe...

Vissza lett tekerve a kilométeróra a vásárolt autóban, mit tehetünk?

Figyelt kérdés
Vásároltunk egy autót,amiről kiderült,hogy vissza lett tekerve a kilométeróra.116000km-el vettük át.DE bementünk a szervizbe ahol azt mondták,hogy 301000 kilóméteren állt 2014 januárban( 2 éve)Mit lehet tenni?Nem volt meg minden papírunk amivel előbb be tudtunk volna menni a szervibe.utólag derült ki sajnos
2016. máj. 3. 17:51
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy itt nem kis összegről van szó,hanem milliókról!!Nem szerettem volna megvenni 300 ezerrel egy benzines autót,de sajnos olyan állapotba volt az autó,hogy álmomba se gondoltam volna,hogy annyi kilóméter van benne!!Ezért szeretnék kártérítést kérni és elvinni az autót szervizbe átvizsgáltatni és rákölteni azt a pénz!!Talán így korrekt lenne velem szembe is!!!
2016. máj. 4. 07:21
 12/25 anonim ***** válasza:

#1


Kérdezz meg egy ügyvédet, ő biztos aztmondja, hogy nyugodtan pereskedhetsz, hiszen ezen ő is 100ezreket keresne.

Sajnos, ha nem tudod bizonyítani, hogy tudtak róla, vagy, hogy ők tekerték vissza akkor bukott.

Jövő szerdán megyünk az új vectraért 303000 km van benne de gyönyörű a belseje, a kellő kopások. Előtte megnéztünk vagy 15-t, volt olyan amiben 110000km-t irtak, a kormány be volt varrva, erre aztmondta az eladó (nem magánszemély), hogy az opeleknél 100e-nél "meghal a kormány"... Ők vették arra a fáradtságot, hogy felújítsák de már inditásnál lehetett érezni, hogy az nem 100e-s autó


Ha mázlid van 300e kmnél már mindenen átesett amin át kellett esni és nem kell rá sokat költeni

2016. máj. 4. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

Sajnos a magyar igazságszolgáltatás lassú, körülményes. Ha pereskedsz, simán eltart 1-2 évig, beleteszel több 100.000 Ft-ot. Ha a végén nyersz, akkor még be kellene a lóvét is hajtani egy addigra már rég nem létező cégtől..

Szomorú, de ez a valóság(egy cimbim most került egy ilyen ügy végére, őt is átverték, de a pereskedéssel még több lett csak a vesztesége).

1-et megpróbálhatsz, hogy visszamész az eladóhoz a bizonítékkal, hátha megijed, és visszaveszi a kocsit(vagy valamennyi lóvét visszaad). Itt nálunk egy neppernek 2 autót is visszahoztak ilyenért, és szó nélkül visszaadta a lóvét(ő hozta be, és tekertette vissza az órát)

2016. máj. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
legjobb volna ha peren kívül meg lehetne egyezni.már elküldtem a képet amit kaptunk a szerviből az eladónak.Beszéltem rendőr ismerőssel,aki azt mondta ,hogy a legrövidebb időn belül vissza kell vetetni.Ha nem egyeznek bele feljelenteni mert bűncselekmény.meg kell szabnunk 1 időt max 1 hét.ha nincs megállapodás feljelentés +kártérítés.
2016. máj. 4. 17:50
 15/25 A kérdező kommentje:
10/14.Nem értem.mi az ,hogy tetten érik.2 éve volt 3 szoros az óra amit papír bizonyít.és az is papíron van hogy harmad annyi km-el vettük át most.feketén -fehéren nyoma van.elkerülnénk a pert ,ha meg lehet oldani a rövidebb úton.szerencsére felénk akadnak jó ügyvédek...és ha nyernénk,mert muszáj lenne rosszabb esetben pereskedni, a vesztes felet terheli.pár évig gyűjtöttünk.Sajnos ennyire mocsok világot élünk...Tanultunk az biztos!
2016. máj. 4. 17:58
 16/25 anonim ***** válasza:

"Nem értem.mi az ,hogy tetten érik."


Az a tetten érés, amikor ott közvetlenül bizonyítható a család és a tekerés. Most már csak az bizonyítható, hogy az utolsó ismert szervíz vagy műszaki vizsga óta valaki megtekerte az órát. De ki? A kereskedő? Az eladó? Elromlott az óra és kapott az autó egy másikat? Kire verjék rá a balhét?


Te vettél az autót, kb 450 Ft lekérdezni, hogy mennyi volt 2012-óta az óraállása ( ha magyar autó ), ha elvitted volna átnézetni akkor max 10 000-ért megmondták volna, hogy a valós óraállás 200 000km-rel több. Ezeken spóroltál egy néhány milliós autónál,most meg sírsz hogy átqrtak, pedig az összes autós média tele van Magyaroszágon az óratekeréssel. 10 000 forint helyett benyeltél egy pár százezres azonnali értékcsökkenést. Megérte..


Ne haragudj, de úgy tűnik az összes alapvető filléres hibát elkövettétek az autóvásárlásnál.


Hogy ne csak szenya legyek: egyik rokon nemrég vett egy 2009-es Focust 295 000km körüli óraállással, makulátlan az autó és gond sincs vele. Ha végig márkaszervizelt autó volt, akkor nem kell parázni az óraállástól.

2016. máj. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

#1


Egyetértek utolsóval. PLáne mindenki fél kmektől, mert 200 fölött szét esik az autó? Örülj neki, hogy nem egy renault-t vettél ennyivel, a fordok megbizhatók a legtöbb esetben.


Tudom, hogy nem a mennyiséggel van a gond, hanem, hogy átvertek, de valóban minimális költséggel meg lehetett volna ezt tudni.


Szerintem nem csinál semmit az eladó, annyit mond nem ő tekerte (ami szerintem igaz) és bizonyítsd, hogy ő volt.

2016. máj. 5. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Bocs de 2 gyerek mellet 3 műszakba nem a spórolás miatt ,hanem az idő miatt hittünk az eladónak.Ilyen világot élünk.Nem sűrűn vásárolunk autót,tapasztalatlanok voltunk.Nem kéne megcseszkedni az autót....szerintem ez nem a vevő hibája.nemhiába bűncselekmény!Nem vagyok hibátlan ,de nem is csak az én hibám.inkább áldozat lettem!Tudom,hogy elesek leülök előtte!
2016. máj. 5. 18:00
 19/25 anonim ***** válasza:

Én nem rossz indulatból vagy bántásból írtam amit írtam, de sajnos ez van, üdv Magyarországon. Az autók 90%-nak tekert órája van, ami bűncselekmény, de 99,9%-ban megfoghatatlan a dolog.


Sajnos tapasztalatlanok voltatok és drága tanulópénzt fizettetek érte.


"de nem is csak az én hibám.inkább áldozat lettem"

Kis utánajárással megmentettétek volna magatokat. Ezt sem rossz indulatúan írom, szóval ne haragudj meg érte, de nagyon nagy naivitásra utal egy olyannak vakon hinni, aki nagy értékű használt dolgok eladásából él. A benzines S-Maxxal még elég jól jártatok, azt azért nem nagyon lehet szétgyilkolni. Bevásároltatok volna egy hasonlóan tekert órás dízel S-Maxból akkor annak akár egy éven belül is lehetett volna több százezer forintos szervizvonzata is.

Most már arról felesleges beszélni miért alakult így, ezen változtatni nem tudunk.


Ha esetleg jogi útra tereled a dolgot, akkor itt tudod lekérdezni az óraállást ( ha magyar autóról van szó):

[link]


Itt szerepelnie kell a műszaki vizsga alatti óraállás, az az óraállás amikor a kereskedő megvette illetve az az óraállás amivel ti megvettétek. Ebből meg lehet mondani kinél tekeredett meg az óra, ha szerencséd van akkor a kereskedőnél és akkor őt talán meg lehet fogni jogi úton. Ha már akkor is tekerve volt az óra, amikor lekerült az előző tulaj nevéről és a kereskedő passziváltatta akkor viszont nem tudsz mit tenni, ugyanis a kereskedő hivatkozhat arra, hogy ő sem tudott erről és így ő nem vonható felelősségre károkozásért,te meg tőle vetted.

2016. máj. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Jó oké ez benyeltem,de akkor se akarom annyiba hagyni a dolgot!!!Mocskos szemét emberek ezek!!!

Az a kérdésem,hogy mivel járok jobban???

Megpróbálom vissza vásároltatni az autót!?vagy kártérítést próbálok kérni,mivel nem ér annyit az autó amennyiért vásároltam,és ráköltöm azt a pénz a motorra?!

2016. máj. 6. 07:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!