Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vissza lett tekerve a kilométe...

Vissza lett tekerve a kilométeróra a vásárolt autóban, mit tehetünk?

Figyelt kérdés
Vásároltunk egy autót,amiről kiderült,hogy vissza lett tekerve a kilométeróra.116000km-el vettük át.DE bementünk a szervizbe ahol azt mondták,hogy 301000 kilóméteren állt 2014 januárban( 2 éve)Mit lehet tenni?Nem volt meg minden papírunk amivel előbb be tudtunk volna menni a szervibe.utólag derült ki sajnos
2016. máj. 3. 17:51
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Mint korábban írtam, először a kekkh-tól kérdezd le az autódat ( mondjuk azt még mindign nem árultad el, hogy első perctől magyar az autó, vagy behozott.).


A lekérdezés eredménye így néz ki ( ez egy 2009.12-havi Focus ):

[link]


Ezen a példán az első és az utolsó a két műszaki vizsga időpontjában rögzített óraállás, a második dátum és óraállás amikor visszakerült a kocsi a márkakereskedőhöz, a harmadik amikor ismerősöm megvette.


Ha ezekből az adatokból egyértelműen látszik, hogy a kereskedésben töltött idő alatt változott az óraállás, akkor felkeresed a kereskedést és egy ügyvédet, aztán vagy visszaveteted, vagy kérsz valami engedményt valamint ha mindkettőtől elzárkóznak akkor megteheted a feljelentést és indíthatsz egy polgári pert is.

Ha az adatokból az látszik, hogy korábban tekerték, akkor max feljelentést tudsz tenni, kárigénnyel nem fogsz tudni a kereskedőhöz fordulni. Az ügy meg kb eredmény nélkül lezárul.


Az viszont nem világos miért is kellene költeni a motorra. Jó az autó vagy nem jó? A Ford benzinesei nem kimondottan túlbonyolított motorok, ha nincs vele gond akkor nem kell parázni a futástól. A 10 évesnél idősebb magyar autók 80%-a túl van a 300 000km-en és még mindig az utakon van ( legfeljebb az órája mutat mást ).

2016. máj. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Már lekértem a teljes szerviztörténetét!Annyi legyen az első tulaj javára,hogy 20ezer kilométerenként hordta szervizbe!!Nem külföldről behozott autó!!357ezer kilométernél volt az utolsó szerviz tavaly áprilisba!!kb. 60 ezer kilométert ment éves szinten!Nekem az a bajom,hogy 2320000 ft-ért vettem az autót a vele hasonló korú 300-ezer kilométeres autókat már lehet kapni kettőmillió alatt!!Nem volt az autónak csak egy tulajdonosa,akkkor más nem tekerhette vissza az órát,tehát csak kérhetek tőle valamennyi kártérítést,mert csúnyán átvert!!!!
2016. máj. 7. 06:45
 23/25 anonim ***** válasza:

"Nem volt az autónak csak egy tulajdonosa"

Korábban azt írtad, hogy kereskedésből vetted... :D

2016. máj. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:
A kereskedésbe csak bizományba volt a kocsi!
2016. máj. 8. 07:55
 25/25 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy megy ez, hogy mikor egy kereskedés átvesz egy autót feljegyzik a km óra állását? Nem hiszem, ha pedig nem elég ennyit mondani az eladónak: "Nem tudom miről beszél uram de én biztos nem tekertem vissza"

Ezek után meg bizonyítsa be az ember, hogy ő volt.

Bizonyított a tény, hogy tekerve volt, de az nincs, hogy ki volt.

Sokan visszatekerik eladás előtt, lehet az első tulaj volt, te meg egy "ártatlant" perelnél be (amugy nem az tuti tudott róla, utána néznek de ha tudja is, tekerje vissza 300 fölé?)

Az adott szó sajnos már régóta nem ér semmit, megpróbálhatod kicsikarni a maradék pénzt, de jobb ha beletörődik az ember.

2016. máj. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!