Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tud nekem mondani valaki...

Tud nekem mondani valaki valamit erről a típusú Audi 80 - ról?

Figyelt kérdés
Venni szeretnék egy Audi 80at 1.8 benzin (karburátoros 75le) Tényleg valamivel kevesebbet eszik mint az 1.8 benzin 90le injektoros változat? Nem igazán ismerem ezt a motor típust annyit tudok róla hogy kevés Audi 80-ba szereltek ilyet. Valaki tud mondani valamit erről a motor típusról? 7-8 literre le lehet vinni a fogyasztását ha nem tapossa neki annyira az ember?

2016. máj. 3. 23:02
 1/6 anonim ***** válasza:
11 helyett 10 liter, végül is sokat nem oszt/szoroz, öreg technika, takarékosság még nem volt akkoriban annyira fontos.
2016. máj. 4. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekünk egy pont ilyen van (1.8 karburátor 75LE). Simán, gond nélkül el lehet vele járni 7,5-8 literből vegyesbe. M0-on 100-10 körül 7 körülire is le lehet nyomni, városba ha óvatos vagy megáll 8-ba. Sztrádán 130-140-es tempónál már szintén 8 körül eszik inkább.


Volt 2 évig egy 2.0 injektoros kabriom is, az ugyan olyan vezetéssel 9-10 alatt városba nem tudott megállni, M0-on is 8 körül stagnált.

2016. máj. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Apámnak volt ilyen gépje még a '90-es évek első felében. Sokszor elemlegeti, hogy 20+ autójából messze a legjobb, legkényelmesebb és leggyorsabb autója volt.


Persze azóta eltelt húsz év, ma már eléggé elavult autónak számít. Arra készülj fel, hogy a szervízelés az zsebbe nyúlós buli lesz, és hát a fogyasztás terén se jeleskednek ezek a gépek. De mindenesetre, ha van rá anyagi háttér, és tetszik az autó, megéri az ilyennel foglalkozni. Kérdés, hogy te hogyan tekintesz rá.

2016. máj. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Azért a szervíz nem horror - ha csak nem szerelőhöz hordod. Elég nomád egyszerű szerkezet, minimális műszaki érzékkel szinte motort és váltót lehet belőle egy emelőn és egy bakon cserélni...

Az alkatrészeket szó szerint szotyiért osszák hozzá egy modern autó alkatrészáraihoz mérve. Na meg mivel szinte semmi elektromos sallang nincs benne, így egyszerű, mint a faék.


A kasztni kadmiumozott, amíg nem volt komolyan megtörve 1000 + 1 évig nem lesz rozsdás. Ha megtörték ott biztos megindul a rozsda.


A fogyasztásáról már beszéltem, a 75 ló az pont annyi, amennyi, piros lámpánál jampizást el kell vele felejteni de szabályos közlekedésre tökéletes. Ha szerencséd van találsz belőle szervósat, ha nincs akkor meg fogsz izmosodni :D


Amúgy ha nagyon a fogyasztáson izgulsz keress belőle 1.6-1.9 dízelt. Mindbe lesz 20 egyenlítőkör, de járt hozzánk egy szerelő 1.9 dízellel, 2x fordult körbe a km órája, mert heti 2-3 alkalommal járt a németekhez utánfutóval alkatrészt guberálni kb. 20 évig. Értelem szerűen a motoron kívül mindent (többször) cserélt az autóba, de a motorja eredeti volt. Azt mondta ő ezt sosem adja el, ha kirohad alóla majd bevágja a Dunába :D

2016. máj. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát elméletileg jobb lenne az injektoros, mert nincs vele annyi gond, és takarékosabb. Csakhogy ezekben az Audikban K-Jetronic befecskendező van, ami elég hajlamos elromlani, és alig van ember az országban, aki rendesen meg tudja csinálni. Így jobb választás lehet a jó öreg karburátoros motor, viszont azt is nehéz belőni, hogy meglegyen a 75 ló, és a fogyasztás is jó legyen. És akkor is kétlem, hogy a fogyasztás lemenne 7-8 literre. Esetleg a szokásos tanács: egy jó kis 1.9 TDI, ami városban is 5 litert eszik? Igaz, ezeknek az áruk is magasabb, de szerintem megéri.
2016. máj. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy te kétled, de mint mondtam nekem a ház előtt áll és pontosan tudom mennyit fogyasztott 91' óta...
2016. máj. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!