Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Érdemes drágább szélvédő mosó...

Érdemes drágább szélvédő mosó folyadékot venni? Mi a különbség az olcsóbb és a drágább között?

Figyelt kérdés

Nagyon sok ismerősöm a lehető legolcsóbb szélvédő mosó folyadékot veszi, mondván, úgyis hamar elfogy s minek sokat rá költeni. Olcsóra gondolok, mikor a supermarketekben található pár száz Ft/5 literes kiszerelésre gondolok. Viszont ezzel szemben vannak az 1-2000 Ft/4 Literes szélvédő mosók. Mivel tudnak ezek többet? Megéri rákölteni, vagy tényleg csak a pénzeseknek való hogy szórják a pénzt?

A kocsimat megbecsülöm és szeretem.. szóval ha tényleg jobb a drágább, egyértelmű, ezután mit veszek :)



2016. máj. 5. 12:12
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és a Molnál kapható EvoX tényleg jó? Megéri a pénzét?
2016. máj. 5. 12:16
 2/10 vatafak ***** válasza:
30%
számomra a legfontosabb, h az olcsó büdös mint a kolera (téli) és nemigen tudja a fagyhatárt amit ráírtak, a nyári meg nem nagyon szedi le a bogársegget. A túlárazottak meg semmivel sem tudnak többet közepes társaiknál szvsz
2016. máj. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Vegyél simát az auchanba, ugyanannyit tud mint a drága
2016. máj. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%
Benzinkutak lényegesen nagyobb árréssel dolgoznak, mint pl egy autós bolt,tehát az áraknál már abból is lehet jelentős különbség, hogy hol vásárolod. A minőségbeli különbség a lényeg, büdös,rossz minőségű szélvédő mosó kevés pénzért is drága
2016. máj. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%
Arany középút. Nem kell se a legdrágábbat se a legolcsóbbat megvenni, bár még az is jobb mint a mosogatószeres (csap)víz. Nem fogja egyik se levinni a már odaszáradt bogarakat és a drága is meg fog fagyni -5-10 fokos szélvédőre spriccelve. Nyárra én koncentrátumot szoktam venni, amit 1:100 arányban ajánlott bekeverni, így nagyon gazdaságos és amit tud az az, hogy az útról a szélvédőre felcsapódott olajat (mert azért az autókból csöpög ám) szépen leviszi és nem fog fátyolosan törölni az ablaktörlő. Ezt persze a téli cuccok is tudják. Van hogy nincs is ideje kifogyni a téli löttynek ezért nyáron is az van benne. Amit viszont kerülni érdemes az a glicerines lé (Auchanban) mert az ha rászárad a szélvédőre akkor olyan mintha poros lenne a szélvédő. Mindemellett érdemes gyakran márkás üvegtisztító és jó minőségű papírtörlő segítségével alaposan megpucolni az üveget kívül belül, valamint az ablaktörlő gumiját is jó állapotban tartani, időben cserélni ha kell, abból sem kell a legdrágább, de a legolcsóbb se.
2016. máj. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én egyszer vettem a Mol-os evox-ből, télit, és olyan büdös, hogy mosás után nem lehet megmaradni az autóban, le kell húzni az ablakokat. Alig várom, hogy elfogyjon.
2016. máj. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az olcsóba tesznek egy kis denaturált szeszt hogy ne fagyjon meg adott esetben,de lehet hogy még a szondát is elszinezed vele ha megállít a rendőr.

Drágábbakba tiszta alkohol van és citrom aroma.Ennyi a különbség semmi más.

2016. máj. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
41%

Nekem olcsó van mert csak leemeltem a polcról egy nagy áruházban még decemberben. Nem tudom már mi volt a márkája. Solax vagy sonax. Lehet hogy mellényúltam de ködös takony lesz belőle a szélvédőn hiába jók a lapátok. Annyi hogy télen nem fagyott be de itt -10 fok se volt. Hígítottam desztillált vízzel ami valamelyest segített rajta de nem az igazi.

Több félét kell venni és azokból keveset és tesztelni. Amelyik beválik később abból sokat.

A legjobb nem biztos hogy a legdrágább lesz. A jó mosó óvja a pumpát és a fúvókákat közben hatékonyan tisztít és tökéletes kilátást biztosít. Télen meg nem fagy be -15 fokban.

2016. máj. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Koaxk Ábel ***** válasza:

Én általában a közepes ár szegmensből szemezgetek, ha van rá lehetőség, de nyárinál ha csak éppen a leggagyibb van raktáron akkor azt is megveszem.


Amúgy én azt vettem észre, hogy az olcsóbbaknak veszett durva "illatuk" van, mintha valami kommersz szeszesitalt nyomtál volna a szélvédőre.


Régebben bepróbálkoztam ilyen prémiumabb cuccokkal is, márkára már nem emlékszem, de azt tudom, hogy tényleg karácsonyi fahéjas süti illatú volt a szélvédőre locsolt cucc, de kb itt megállt is az előnyök száma.

2016. máj. 5. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Olcsobb is tökéletes.
2016. máj. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!