Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki el tudná nekem magyaráz...

Valaki el tudná nekem magyarázni részletesen hogyan működik az irányjelző Keeway Matrix 50cc-s robogón?

Figyelt kérdés
Nem működik egyik indexem sem és a műszerfalon sem jelzi, ha indexelek. Tudni szeretném mely alkatrészeknek van beleszólása ebbe a folyamatba, hogy megtaláljam a hiba okát. Multiméterem van, ha esetleg az is szükséges lenne az ellenőrzéshez.

2016. máj. 6. 09:15
 1/5 TheCruve ***** válasza:

Ha szét tudod bontani annyira a robogó burkolatát hogy lekövesd a vezetéket az irányjelző izzóktól, akkor láthatod, hogy az egyik vezeték lesz az izzók testpontja. A másik vezeték megyen a kapcsolóhoz.

A kapcsolónál elvileg 3 vezeték van! Egyik vezeték a bal, a másik a jobb irányjelző izzóké. A harmadik az irányjelző RELÉtől jön.

Ezt a vezetéket visszakövetve megtalálod a relét.

Először is megnézed kap e feszültséget a relé az akkumulátor felől. utána a testpontot ellenőrzöd, rendesen van e rögzítve. Ha egy vezeték sincs elszakadva (amit ki tudsz mérni a multiméteren található szakadásmérővel), és megfelelően vannak rögzítve, és a feszültség is jelen van, akkor meghalt a relé.


Ha megakarsz bizonyosodni róla akkor kiveszed és lepróbálod. Ha nem működik akkor csere...

2016. máj. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi segítséget, de én annyira nem vagyok jártas a multiméter használatában, esetleg le tudnád nekem vezetni, hogy mit hogyan csináljak? Milyen állásba állítsam a multimétert és, hogy mit mérjek vele? A relé kabelei: piros=kapcsolt+ fekete=test narancssárga=kapcsoló kapcsoló kábelei: narancsárga=megy a reléhez a másik kettő=index lámpákhoz
2016. máj. 6. 13:36
 3/5 A kérdező kommentje:
Végülis türelmetlenségemben megnéztem pár videót és olvasgattam, igaz, hogy nem lettem sokkal okosabb, de sikerült megoldanom a segítségeddel egy problémát. Kiderítettem, hogy ez a kínai relé, amit adtak a boltban máshogy volt kábelezve, mint az eredeti relém és a "kapcsolt+" és a "test" fel volt cserélve. Miután ezt orvosoltam volt index, de még mindig nem villog, pedig a relé teljesen új, csakugye kínai utángyártott akármi. Ezek után veszem a fáradtságot és rendelek egy eredeti relét a keeway honlapjáról. Az, hogy nem villog más problémából nem adódhat esetleg?
2016. máj. 6. 19:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Alapvetően ott csaka relé lehet a gond, szóval valszeg emgoldja.
2016. máj. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben és köszönöm a segítséget.
2016. máj. 6. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!