Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogót akarok venni. Az...

Robogót akarok venni. Az adásvételi szerződésből ugyebár kell egy példány a vevőnek, és egy az eladónak, de a két tanúnak is kell egy-egy példány?

Figyelt kérdés
2016. máj. 6. 23:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem.
2016. máj. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
Nem, két példány marad nálad is és az eladónál is. Segédmotoros kerékpárnál ennek nincs nagy jelentősége, de rendszámos járművek esetén az egyik példányt mindenki leadja az Okmányirodában, amikor az eladó bejelenti, hogy eladta a járművet, a vevő pedig azért, hogy a nevére kerülhessen amit megvett.
2016. máj. 7. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Tehát mivel "csak" egy segéd motor kerék párról van szó, így egy példány kell az eladónak, és egy a vevőnek... így van?

Biztosítást meg csak simán megkötöm rá, (a vásárlás napjától számítottan)és ennyi?

2016. máj. 8. 00:05
 4/11 A kérdező kommentje:

Apropó, még 1 kérdés, ha lehet.

Hogy tudom meg, hogy a vásárolt robogó tiszta e?

Amikor biztosítást kötök rá, kiderűl?

Vagy a rendőrségen leinfózom?

vagy hogy?

2016. máj. 8. 00:15
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem, mindenképpen 2 példány marad nálatok, csak smkp esetén nem kell Okmányirodában bejelenteni az eladást/vételt.

Egyébként igen, ha kötöttél rá biztosítást, van jogsid és bukósisakod, akkor már ülhetsz is rá, egy példány mindig legyen nálad az adás-vételiből, mert igazoltatáskor azzal bizonyítod, hogy tényleg a tiéd és nem loptad.

Az, hogy lopott kiderülhet biztosítás kötésnél, de mivel a smkp-nak nincs nyilvántartása, nem tudsz utánanézni.

2016. máj. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


De hogy ne lenne nyilvántartva ha mondjuk lopott??

Na mindegy, majd utána nézek a rendőrségen.

2016. máj. 9. 11:04
 7/11 A kérdező kommentje:
Azt még megértem, hogy nekem 2 példány (bár szerintem egy fénymásolattal is beérik a rendőrök igazoltatáskor) de az eladónak minek kel 2 példány? :o :)
2016. máj. 9. 11:08
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem érted.

A smkp-ok nincsenek nyilvántartva, mivel nincs rendszámuk.

Ha ellopnak egyet, és bejelentik a lopást, valamint megadják az alváz- és motorszámot, akkor a rendőrségen lesz nyoma ennek.

Viszont aki erre szakosodott, az simán rárak egy új adattáblát kamu számokkal, és szépen kireszeli az eredeti számokat, majd "belegravírozza" a kamut. Mivel nincs eredetvizsga smkp adás-vétel esetén, ezért ez gyakorlatilag soha nem fog kiderülni, hiszen a rendőrségen az eredeti számok fognak szerepelni, a rendőr bepötyögi amit bediktálsz és megmondja, hogy nem jelentették be lopottnak. Maximum akkor derül ki, ha te utánajársz és csináltatsz eredetiségvizsgát, ha egyáltalán lehet ilyet smkp-nál, ennek az NKH honlapján nézhetsz utána. Viszont ennek a költségeit az eladó tuti nem fogja állni, ez plusz pár ezer forinttal meg fogja dobni a vételárat.


A példányokat is elmondtam már, hogy miért kell. De akkor fussunk neki még egyszer: Ha rendszámos jármű cserél gazdát, akkor ki-ki a saját példányából egyet lead az Okmányirodában, hogy bejelentse megvette/eladta a járművet. A másik meg nála marad, hogy később azzal tudja igazolni a tulajdonjogát, vagy éppen annak hiányát, ha pl jogtalan parkolási/akármilyen bírság érkezik. Egy gépjármű adás-vételi formanyomtatvány eleve 4 példányos, indigós, papírboltban lehet kapni. Segédmotorkerékpárok kedvéért nem fognak külön két példányosat gyártani.

2016. máj. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Én ezt így mind tudom, csak furcsán hangoztt az előző válaszod...

Akkor most mennyi példány kell az eladónak, és mennyi a vevőnek Külön külön?

És ha 2 az eladónak, is 2 a vevőnek, akkor indigós kell mindenképp?


Hidd el nem kötözködök, csak tisztán érteni szeretném, hiszen nem mindegy ez a dolog...

2016. máj. 10. 23:24
 10/11 anonim ***** válasza:

Bemész egy papírboltba, mondod, hogy egy gépjármű adás-vételi szerződést szeretnél. Adnak egyet, kifizeted, kb 200 Ft. Ez egy négy példànyos, az egyszerűség kedvéért indigós cucc. Még össze is vannak ragasztva a lapok. Értelemszerűen kitöltitek az eladóval, aláírni mind a 4 példányt külön kell, az a rész nem indigós. Első két példány az eladóé, második kettő a tiéd.

Ennyi. Nem rakétatudomány.

2016. máj. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!