Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A női utasok miért dramatizálj...

A női utasok miért dramatizálják túl általában a forgalmi szituációkat?

Figyelt kérdés

Nem általánosítani szeretnék, maga a kérdés az én személyes tapasztalataim alapján íródik, nyugodtan meg lehet cáfolni, nem fogok negatív értékelést adni.


Észrevettem,hogy a női utasaim mindig mindenre azt mondják,hogy úristen közel volt, bármibe belemagyarázzák,hogy nem sokon múlott, meg "majdnem".

Tehát például a barátnőm eljött velem árut szállítani, 12%-os földutas lejtőn kellett a rohadt szűk kapubejárón betolatni 3,5 tonnás kisteherautóval.Na mondom asszony, pattanj, és navigálj.

Ráfordulok, és tolatok, ő meg úristenezik,hogy mindjárt nekimegyek az oszlopnak.

Lever a víz, megyek előre, megint tolatok, megint mondja.A tükör meg nem ezt mutatta, szóval kezdtem ideges lenni, kézifék be, kiszállok, és komolyan mondom 2,5 méterre volt a kocsi az oszloptól.

Végül egyedül tolattam be, de ez mindig így van a húgomnál is, előzök, és bőven jó, de ő már mondja,hogy az mindjárt nekünk jön, az közel volt, a parkoló autó mellett csak úgy biztonságos elmenni ha a szembe sáv padkájáig húzódok, mert ha csak fél méterre megyek el,akkor az már közel volt.

De ezen kívül mesélhetnék még, jó néhány hasonlót.

Más tapasztal ilyet, jellemző ez?Miért van?


2016. máj. 7. 14:15
 1/4 anonim ***** válasza:
49%

Más a térérzékelésük, és így jó.

Én láttam olyan hölgyet is aki mintaszerűen beállt, úgy hogy tátva maradt a szám.

A vezetésbe ne szóljanak bele, járművezető a jármű vezetője és kész, pungtum. Legyen az nő vagy férfi.

2016. máj. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%

Nem vagyok meggyőzve arról, hogy jó a példa, mert ha olyan férfit állítasz oda navigálni, akinek nincsen benne gyakorlata, vele sem biztos, hogy jobban jársz.

Utasként pedig egy ismeretlen, idegen autóban ülve a reakció lehet más, de sok férfi is furcsán érzi magát, legfeljebb nem szól, a nők közlékenyebbek.

2016. máj. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
52%

Egy tippem lenne.


Sofőrként ha az anyósülésen ülsz, másképp érzékeled a dolgokat egy kicsivel.Volt olyan, hogy haverral mentünk valamerre, ő valamivel babrált két kézzel, és reflex-szerűen belenyúltam a kormányba, mert úgy tűnt, hogy mindjárt elvisszük a parkoló autó farát.


Mondta, hogy azért merte elengedni a kormányt, mert látta hogy ha egyenesen haladunk, elférünk. Szóval ha sofőr vagy, és anyósülésen kerülsz, neked néhány dolog másképp tűnik, mint ahogy valójában történik, vagy ahogy azt te a volán mögött űlve érzékelnéd. Remélem érthető, hogy mit akarok ebből kihozni.


A másik ötletem az lenne, hogy a nők, úgy nagy általánosságban óvatosabbak, kevésbé kockáztatnak, kerülik a veszélyforrásokat, és ebből kifolyólag pl. egy előzést, amit te simán megcsinálsz, ő lehet, hogy veszélyesnek titulál. Itt megintcsak bejön az is, hogy milyenek az autó képességei. Utasként lehet, hogy ha pl. nem vagy tisztába az autó erejével, egyes előzésekbe nem mennél bele, ha te vezetnéd.


Valami ilyesmire gondolok.

2016. máj. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kérdezz emg egy nőt. :D
2016. máj. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!