Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Ignis 1.3 benzin...

Ricsi31 kérdése:

Suzuki Ignis 1.3 benzin /2003. 06 havi (újabb) / Kell szelephézagot állítani ezen a típusú autón?

Figyelt kérdés

#autószerelő #Szelelhézag
2016. máj. 7. 22:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha nincs vele gond mért kéne.
2016. máj. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%

Nem kell, nem is lehet házilag.

Elvileg, előírás szerint ellenőrizni kéne 30 000 kilométerenként, de elég macerás.

Gyakorlati tapasztalatok alapján 2-300 ezreket elmennek úgy hogy nem megy el nagyon a hézag, amennyit kopik a szelepszár vége és a vezétműtengely, annyival ez alatt az idő alatt beljebb ül a fészekbe a szelep. (mikronokról beszélünk.

Az "állítás" módja amúgy méretpontos hézagolópogácsák cseréjével történik, nincs semmi szó szerinti értelemben vett állítási lehetőség.

2016. máj. 7. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ!

Egyébként 98000km-el vettem az autót,azóta viszont már belement 100000km, úgyhogy szerintem itt lenne az ideje ránézni azokra a pogácsákra, mert már van egy kis klattogós hangja a motornak.

2016. máj. 7. 22:58
 4/6 szinglikiraly válasza:
0%
én azt gondolnám egy ilyen idős autó hidrotőkés. ahol nem is kell és nem is lehet.
2016. máj. 11. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
26%
Gondolom, ha lenne kezelési útmutató a kocsihoz, már megnézted volna. Abban benne van a rendszeres karbantartási résznél - a 8 szelepes, 1.3-as motornál legalább is igen -, hogy X ezer km-ként be kell állítani a szelephézagot. A 16 szelepesben nem tudom, hogy milyen megoldás van. Legegyszerűbb, ha a legközelebbi olajcserénél rákérdezel a szerelőnél. Ha magadnak csinálod a kötelező rendszeres karbantartásokat, akkor pedig mindenképpen szerezz be hozzá kelezési útmutatót legalább. Ennél egy fokkal jobb a javítási útmutató, ami már kevesebb eséllyel lelhető fel, de nem reménytelen, hisz már nem mai az autó.
2016. máj. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
80%

Úgy látom páran csak írnak, nem olvasnak.

Leírtam, hogy NEM hidrotőkés, és NEM lehet állítani. Állítás alatt a tőcsavarral, kontraanyával történő állítást értem. Kizárólag az elkopott (nem szokott...) hézagoló pogácsa cseréjével lehet "állítani".

A kezelési utasítás erről semmit nem ír. A szakszervizeknek szóló leírás írja az ellenőrzést 30 000 kilométerenként, és a hilóg a tűrésből, akkor csere.

Barátom Ignise 350 000 km-nél lett hengerfejes (élettartama felét németországi sztrádán töltötte padlógázon, lehet hogy ezért), tömításcserén kívül mást nem kellett tenni, a hézag nem ment el csak attól, hogy használva volt.

2016. máj. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!