Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek, francia márkák...

Szerintetek, francia márkák közül melyik a legszebb, legjobb?

Figyelt kérdés

Én egy Laguna 3-at néztem ki magamnak.

Nagy, elegáns praktikus, de van egy kis sportosság is benne.Mivel, nem klasszikus szedán, mint egy Passat.

Hanem, az Audi5/A7-re hasonlít a karosszériája.



A Citroeneket én túl extrémnek találom.


A Peugeotok formavilága nem jön be.Kivéve az 508, de az még friss modell, drága.


A Renault, ami design terén szép autókat csinál, (kivéve a kacsfenekű mégane).Nem extrém, mint a Citro.

Belül is, inkább a letisztultság, minimalizmus jellemzi őket.


Azért ragaszkodom a franciához, mert a piacon sok magas felszereltségű, jó áron.

Illetve, kényelem szempontjából sincs rájuk panasz.

A dízelmotorjaik is takarékosak.



2016. máj. 8. 20:44
 1/4 anonim ***** válasza:
607 sem ronda.
2016. máj. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A három francia közül nekem a Renault tetszik.
2016. máj. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem a Renault és a Citroen bizonyos modelljei tetszenek igazán. A Peugeotok abszolút nem.


Renaultba nekem nagyon tetszik az új Clio. Nagyon pofás, városi sport autónak találom és az ára is kedvező. Teszit még a Fluence és a Kadjar is. Viszont azért mégis csak a Talisman viszi a prímet. Kívülről és belülről is pompás. Nekem kicsit olyan mintha egy Renault Latitude és egy Volkswagen Passat közös gyermeke lenne.


Citroeneknél főleg az új modellek ragadtak meg. Tetszik az extravagáns és futurisztikus stílusuk és vagány formatervezésük. Nemmmellesleg motorikusan is jónak tartom őket.


Ha választani kéne a Renaultot mondanám. Kinézetre nekem jobban tetszenek az ÚJ MODELLEK (mert a régi Cliotol, Twingotol, Meganetól na meg a Thaliától szószerint hányingert kapok már). A kifinonult, letisztul eleganicájuk, sportosságuk, kényelmük és jólfelszereltségük miatt.


Egyébként én is szeretem a francia autókat. Nekem is az van, nincsen rá panaszom. Megvagyok vele elégedve. Aki azt mondja hogy a francia autók rosszak, az vagy bolond vagy nem ért hozzá vagy sohasem volt még francia autója. Semmivel sincsen több baj velük mint a németekkel. Nem beszélve arról hogy sokszor olcsóbb a szervizelésük, alkatrészük, fenntartásuk mint például egy német autónak. Imádom én a német kocsikat is csak milliókkal többe kerül egy normális német családi autó mint egy francia.


Egyébkénz a dCi motorokról én is csak jókat hallok. Szépen járnak, keveset esnek. Kevés vele a gond.

2016. máj. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem voltam oda sosem kifejezetten a francia autókért, de minhárom márkából tudnék mondani olyat, amit nagyon kívánok régóta, és akár szívesen birtokolnám is. Ilyen pl. a Peugeot 405 Mi19, a Citroen Xantia V6-os változata, vagy a Renault Clio V6. Mindháromban azt szeretem, hogy nem különösebben lógnak ki a sorból, de mégis borsot törnek akár az akkori "prémiumautók" orra alá is gyorsulásban, teljesítményben.


Sajnos a PSA által gyártott sportos autók javarészt kihaltak, itt-ott felbukkan egy Peugeot 205 utódnak beharangozott sportos cirkáló, de valójában semmi extra. Ha az ember megnézi a mostani kínálatot, akkor külsőre annyira nem, de belsőre (értsd: motorikusan) már inkább csak unalmas autókat látok. Ja és emlékezzünk vissza a régi Citroen DS-re, ami évtizedekkel előzte meg saját korát, és ma már hol vannak az ilyen innovációk? Sehol! Egy-két furcsa, vonzónak nem éppen mondható, csak szimplán egyedi karosszériadesign amit fel tudnak mutatni.


Úgyhogy mostanra már csak a Renault-nak maradt hely a szívemben, hiszen ők azért még gyártanak Clio RS-t, és tudnak szép autókat csinálni. Arról nem is beszélve, hogy felfuttatták a Dacia-t, és a LADA-t is újra.

2016. máj. 9. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!