Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A francia autók "kezesebbek",...

A francia autók "kezesebbek", mint a németek?

Figyelt kérdés

Amikor vezetni tanultam, akkor volt az oktatómnak fél éves Golf hatosa.


A váltót határozottan kellett kezelni, ugyanígy a kuplungot is.Valahogy, olyan kemény volt.

Aztán, nekem is lett egy Golf IV első autónak.Az is éppen olyan volt, sőt...


Utána, vettem egy Laguna III-ast.A Golfokhoz képest, nagyon könnyű kezelni.

A kormánya annyira szervós, hogy egy kisujjal is lehetne tekergetni, a váltója szintén, nagyon könnyű.

A kuplungját nagyon könnyű, nem kell úgy nyomkodni, mint a Golfot.


A Volkswagenhez képest, olyan lágy és finom rajta minden.Egészen más a kezelhetősége.


A dízelmotorja is elég csendes.A Golfnál, az utastérben is lehetett hallani azért.


Eddig csak az elektromos kézifékkel volt baj.Szépen megy ez a Laguna és érvágya sincs.

Eddig, nem bántam meg a vételt.Pedig, sokan leakartak beszélni a franciáról.



2016. máj. 4. 20:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%

Nem kezesebbek, hanem kényelmesebbek. Sokkal finomabbak és otthonosabbak szerintem mint a német gyártású autók. Azok túl ridegek nekem.

De azért a németeknek mindig is volt egy ilyen kemény és határozott kiállása.

Amúgy német autóm van, egy 14 éves G Astra na az a kezes csak igazán. Múltkor amikor hazaértem és beálltam a kapunk elé ahogy szoktam szépen okosan magától leállt mert tudta hogy hazaértünk. Na ezt tudja bármelyik autó is? :D

2016. máj. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Nekünk Laguna II van, igaz a benzines mivolta miatt kezdőként nem vagyok mindig kibékulve vele. Én Golf V-tel tanultam és sokkal finomabban kell kezelni a miénket.
2016. máj. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nekem a tanulóautóm és a mostani (első) autóm is francia volt.

308-as (akkor 2 ,most ) 4 évesen tanultam,megtetszett,majd adódott egy 206-os,megtetszett megvettem és hibátlan.

Kormány tényleg szinte magát forgatja,váltóhoz hozzáérek már ugrik is középre,kuplung csak úgy szinte "esik" be,mert tényleg puha,nem kell erősen,teszem a lábam és megy.

2016. máj. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ez emgint relativ kinek mi. :)
2016. máj. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
35%
Én ezt inkább úgy fogalmaznám, hogy sokkal gépiesebb. Kérdés ki mit szeret én nagyon szeretem a golf kuplungját mert kitűnően adagolható nincs un. 1pontos fogáspontja (mint a családi partner-nek).
2016. máj. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem Peugeot 308 volt az első kocsim, vezetési élményben, kényelemben csak jót tudok mondani róla. Fogyasztása meg - volt, hogy külföldre, hosszabb útra vittem ismerősöket, egyszerűen nem hitték el, hogy egy tankkal még mindig megyünk.
2016. máj. 5. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
49%
Ez tényleg relatív. A Renault pedáljai nagyon kényelmesek számomra, de a kormánya nem. Azt túl érzékenynek találom. Sokkal könnyebb a Vw-t úton tartani. De nyilván, ha mindenkinek ugyan az az autó jönne be, nem lenne ennyi márka a piacon.
2016. máj. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
35%
Hogyan lehetne reálisan összehasonlítani egy Golf IV-t és egy Laguna III-t? Már csak a kora miatt is, a kategórialépésről nem is beszélve
2016. máj. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Osynho ***** válasza:
50%
Nekem meg pont ezek a dolgok miatt kezesebb egy német autó. :) Nem lötyögős, túlfinomított vattapamacsokat mozgatok, hanem határozott eszközöket, amik visszajelzést adnak az útról, érzem, merre jár az autó eleje, a kormány nem csak úgy forog a kezembe, mintha pc szimulátor lenne. Sosem értettem, miért gondolják sokan, hogy az a jó kormányzás, amit nagyon könnyű tekerni. :/
2016. máj. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ezeket nem lehet összehasonlítani, a Golf 4 és a Laguna III között pár év külömbség van. Nem is értem hogy gondoltad ezt. 10 év van a 2 kocsi között ha nem több. Nem lehet összehasonlítani egy régít egy újjal.
2016. máj. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!