Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lejtőnek lefele érdemes...

Mentos kérdése:

Lejtőnek lefele érdemes kivenni sebességből az autót, hogy kevesebbet fogyasszon?

Figyelt kérdés
Több embertől is hallottam már, hogy kiveszi üresbe hogy ne fogyjon a benzin, de én úgy tudom hogy a motor motorfék közben alapjárati üzemanyagot kap vagy nem ? függ ez a karburátoros vagy az injektorostól ?

2016. máj. 8. 23:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

nem szabad kivenni üresbe.

pl valami műszaki hiba miatt a motor leáll. Se fék, se kormány. míg sebességben ezt az autó nem igazán teszi meg.

2016. máj. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
34%

3-mas vagyok.Nem is értem a válaszolók egy részét.

Minek válaszol valaki,ha nem ért hozzá?

Ilyeneket írnak,hogy:


"Relative annyit nem sporolsz ezzel, amx ha valami kegyetlen dombos heylen élsz"

100%-ban 0 a fogyasztás.


8-asnak foggalma nincs az autó működéséről..

Mesélj nekem,miért fogyaszt motorféknél az autó?

Mert apád haverja aztmondta?:D egy olyan ember aki szétégette a féktárcsát+üresben ment,arról el tudja bárki képzelni,hogy tisztában van a motor működésével?

Nem mellesleg ezt kb az 5. KRESZ órán kifejtik,miért ne gurulj üresben,hogy használd a motorféket.


Már a tököm tele van vele,hogy mindenhol ezt hallom,hogy üresben nem fogyaszt a kocsi.... Akkor mesélje már el valaki az elméletét,hogy akkor mégis mi a jó anyámtól működik a motor,ha üzemanyag nem kell?

Nem tudom,hogy ez mikor és kinek az okos buksijából pattant ki,de akkor ajánlom,hogy mindenki lejtmenetben rakja RÜKVERCBE az autót,mert képzeljétek akkor nem hogy nem fogy a benzint,hanem visszatöltődik!

2 éve nem tankolok próbáljátok ki!:D

2016. máj. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 beco26 válasza:

Szerintem akuben felmerül ez a kérdés, inkább járjon KKV-val, és ne veszélyeztessen minket...

Adaléknak még egy érv: automata váltós autóm van. Ha valami oknál fogva biztonságosabb, jobb vagy indokoltabb lenne a fékezés, az "üres" fokozat vagy bárni más, akkor miért van az autókban "lejtmenet" üzemmód??? Itt is váltó fogja az autót, nem pedig a fék... Mondjuk a kettő kiegyensúlyozott kombinációja, de akkor sem csak a fék...

2016. jún. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!