Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van olyan nagyobb, komolyabb...

Van olyan nagyobb, komolyabb használtautó kereskedés Budapesten, ahol kisebb az esélye, hogy átvernek?

Figyelt kérdés

Nem értek az autókhoz, és nincs is autókhoz értő ismerősöm, ezért érdekelne, hogy van-e olyan nagyobb kereskedés, amire lehet mondani, hogy megbízhatóbb, mint a többi.


Olyasmire gondolok pl. hogy nagy cég, sok éves múlttal, ami nem akarja nagyon átverni a vevőt, mert fontos neki a hírneve, ezért nem sóz rá vackot az emberekre.


Létezik ilyen nevesebb kereskedés, amelyik nagyjából reálisan áron adja a kocsikat, és nem vackot akar eladni a vevőnek, rejtett hibákkal?



2016. máj. 9. 21:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
33%

A kereskedésekben vágnak át a legnagyobb esélyel.


Magán emberektől jobban lehet autót venni.


Ha nagyon nem értesz az autokhoz akkor megbeszélheted a tulajjal hogy csak akkor veszed meg az autót ha elötte elviszitek egy szerelöhöz.

A normális ember ebbe simán bele megy, mivel el akarja adni ő is az autóját.

Ha nem engedi akkor lehet át akar bacni.

A kereskedésekben lehet olyan roncsot venni amikról a tv müsorokban szoktak riportokat készíteni:)

Összetört sokat futottt romokat kicsit kipofozzák aztán a laikusokra rásózzák.


Magán embertől vegyél autót.

Olcsóbb is sokkal.

2016. máj. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%

Magánemberektől jobban lehet? :D viccnek is rossz. Volt szerencsém dolgozni ebben az iparban. Az kilométerórák 85%-át maguk a tulajok tekrik/tekertetik vissza, a törött részeket és szeretik elsumákolni, hamis szerviz számlák az autóhoz, jó gumit le mielőtt beszámoltatja, elöregedett retket meg fel a helyére. Stb stb stb Holnap reggelig lehetne ezt sorolni.


A legbiztosabb a garanciás új autó, ezután jön minden más. Megnézheti 6 szerelő, rádughatják akárhány kérdezőre, nem biztos, hogy nem fog porrá égni 8 hónap múlva az út mellett. Ennek ellenére mindent kipróbálni vétel előtt, átnézetni (esetleg szerelőt vinni).

Vannak általános jó tanácsok mint például, ami olcsó az rendszerint nem véletlenül az.

Lehet jobban jársz egy 220.000km-es géppel ami karban volt tartva mint egy csilli villi 110.000-ressel. Amire magasról sza.rt a tulaj.

2016. máj. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ezek szerint nincs olyan nagy kereskedés, aminek van valami presztízse, és ezért nem csal nagyon?



A magánember lehet, hogy olcsóbb, de az is lutri, ahogy #2 leírta, és inkább azt gondolnám, hogy egy komoly cég, amelyik ebből él, kevésbé veri át az embert, hogy ne menjen rossz híre.


Ténylegesen komoly cégre gondolok, nem valami noname autókereskedésre, hanem olyanra, aminek ismert a neve.

2016. máj. 9. 22:06
 4/12 anonim ***** válasza:
Minél nagyobb inkább annál esélyesebb a dolog, könnyebb nagy üzemben intéznia dolgokat.
2016. máj. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem erre nincs aranyszabaly.

Pont anyuek az elo pelda, dragaim egyik sem autoszakerto es bementek egy kereskedesbe es ugy vettek meg egy kisautot, hogy ki se probaltak. En nem akartam elhinni, azt hittem megut a guta, hogy lehet megvenni ugy egy kocsit hogy nem mentek vele? Beinditottak, korbesetaltak, es kezet raztak.


Es a legmeglepobb az egeszben, hogy egyaltalan nem lettek atbacva. Korbejartak a kocsit, semmi hibaja nem volt. Oreg volt de veszett jol karbantartva. Egy idos bacsie volt, allandoan garazsban, szervizelve rendesen. Raadasul ugy volt, hogy nem is ezert mentek be (F.Fiesta) hanem egy masikat neztek ki a hahun, de mikor lattak h milyen ramaty allapotban van, a kereskedo srac mondta nekik, hogy inkabb nezzek meg ezt, a kis tipp-toppot.


A kocsi azota is hibatlanul megy es az ar teljesen piackepes volt. Kivanom mindenkinek ilyen pozitiv elmenye legyen kereskedesben.


De nem csak ilyen szep sztorik vannak. En uj autot vettem, a kocsi a szalonban volt kiallitva, ahol egy kicsit le is vertek a festeket a lokharitorol. Mikor elkezdtem nezegetni, a kereskedo azt mondta, persze mi majd megjavitjuk a festekhibat.

Vki azt tanacsolta, hogy mielott alairom a papirokat, vegyuk irasba, hogy a lokharitot ok javitjak. Mondanom sem kell, hogy annak ellenere hogy irasba volt foglalva a javitas, meg igy is megprobaltak kibujni a kotelezettseguk alol, es 1 honapig vartam, hogy idopontot tudjunk egyeztetni, hogy mikor vigyem vissza a vasat es javitsak ki a festest.


Amit te tudsz csinalni, hogy rengeteget olvasol a temaban. Nagyon sok autovasarlos oldal/blog/forum van, nezegesd oket, egy csomo dolgot meg lehet beloluk tanulni.

2016. máj. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%

A kereskedőket én se dicsérném mert szoktam segíteni autókat hozni amiket kereskedők vesznek át. Ők szokták azzal kezdeni hogy visszapörgetik az órát és kidobják a szervizkönyvet hogy nyoma se legyen hol lehet utánaérdeklődni az autó múltjának.

A kereskedő az óra visszapörgetésen kívül olcsó félszintetikus vagy teljesen ásványi olajat tölt a motorba ha annak vannak már zajai amik gyanút kelthetnek. A sűrű olajtól sokáig úgy jár a motor mint az új.

Ha a külseje kicsit kopott akkor polírozzák ami neki ingyen van.

A legtöbb autót szinte ingyen roncsból csillogó verdává tudja tenni te meg ezt veszed meg tőle olcsón. Kevés kmrrel orvos tulajdonostól.

Valaki itt írta hogy magánszemélyek tekerik hát az csak annyiban igaz hogy vannak magánszemélyek akik foglalkoznak külföldről való használt autó hozatallal és ők foglalkoznak az eladással is. Az ilyen magánkereskedők ugyanazok mint a kereskedők csak ők feketén csinálják ugyanazokat amit a vállalkozó kereskedő.

Pont az a lényeg hogy magánszemélytől kell autót venni amit az rendszeresen használ. Az ilyen magánszemély újabbat akar venni és eladná a régit amit amúgy addig használ amíg meg nem veszi valaki. Meg hát a magánszemélyek nem nagyon merik az órát tekerni mert félnek a büntetésről és a trükköket se ismerik. Inkább az van hogy amikor egy magánszemélytől veszel egy visszatekert órás autót akkor biztos hogy már ő is úgy vette. Attól még előfordulhat olyan is hogy valaki megpróbálkozik valamilyen trükkel de nem annyira ravaszkodó az átlagember.

Ha elviszed átnézetni az autót akkor úgyis kiderül a valódi állapota az autónak.

2016. máj. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
72%
A kérdésedre konkrét választ én sem tudnék mondani, de esetleg segíthet független szakértő, aki állítólag kimegy a helyszínre alapos átvizsgálásra veled együtt, ha már van kinézett autó. Persze pénzért, de emelővel, computerrel.
2016. máj. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ez sem lenne rossz, ha van ilyen szolgáltatás, hogy valami összegért kijön a kereskedőhöz, és segít végignézni a kocsikat, amelyik pedig jónak néz ki, azt alaposabban megnézi.


Ez mindenképpen hatékonyabb lenne, mintha én viszem el a műhelybe a kocsit, ahol a szakértő ránézésre egyből látja, hogy nem is érdemes foglalkozni vele. Ennél tényleg jobb lenne, ha a szakértő kijönne válogatni, és kapásból kiszórná azokat a kocsikat, amikkel foglalkozni sem érdemes.


Nem tudom, mennyi lenne ennek az óradíja, de valószínűleg jobban megérné, mint több kört tenni különböző kocsikkal a műhelyig, és ott egyenként megnézetni őket és fizetni minden külön vizsgálatért.

2016. máj. 22. 09:37
 9/12 anonim ***** válasza:

Nekem az új autó nagyon nem jött be. A szerviz után benzines autó olaja fekete volt. A rendszámtábla félig leszerelve (vajon miért?).

A használtban sem bízom, bár abból volt jóm.

Nézd meg az autót. A kopások alapján nagyon durva becslést lehet adni a futásteljesítményre.

A motorháztető felnyitása után meg tudod nézni, hogy a zárhídon ott vannak-e a szokásos matricák. A sárvédőt tartó csavarok feje újszerűek-e? (Ha látszik, hogy megbontották, akkor a sárvédőt cserélték.)

A kipufogó rendszer állapota árulkodik a futásteljesítményről és a használatról ha a dob cserélve van, akkor az autó 100 000 km-en túl van (Octáviám van).

Ha öreg autón a fényezés újszerű, akkor az gyanús

Az ajtók és a karosszéria közötti réseknek párhuzamosaknak kell lenni, egyformán kell nyílni, záródni.


Ennyi ellenőrzéssel a szóba jöhető autók túlnyomó része kiesett. Ami maradt megmutattam szerelőnek...


Azt tudomásul kell venni, hogy a szerelő sem lát bele a motorba, 1000 és 1 mód van a problémák eltusolására, amit az autó előéletéről mondanak az közömbös. Nekem eddig csak olyan autót akartak eladni, amit nyugdíjas orvos vagy ügyvéd használt arra, hogy a Bécsben élő családját látogassa (néhány részlet változhat)

2016. máj. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
2016. jún. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!