Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet baja az autónak ha a...

Lehet baja az autónak ha a fordulatszámot blokkolóig pörgetem?

Figyelt kérdés
Mikor már teljesen üzem meleg a motor, minden teljesen rendben van, lehet abból baj ha felpörgetem addig amíg nem lesz az a blokkoló hang?
2016. máj. 10. 01:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Baja nem elsz de értelme sincs :D
2016. máj. 10. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

Az milyen a blokkoló hang?

Egyébként a motor leszabályoz.

2016. máj. 10. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%

A piros csík a fordulatszámmérőnél, azaz a redline azért van, hogy jelezze, addig a pontig pörgetheted a motort anélkül, hogy az károsodna. A tiltás az általában már bőven a piros vonalon belül van, ezért én nem tenném.

De felesleges is, mert már előtte elérik a motorok azt a fordulatszámot, aminél a legtöbb lóerőt adja le, és a legnagyobb a nyomatéka. A 8 szelepes motoroknál alacsonyabb, akár 4 ezres fordulaton is képes erre, a 16 szelepeseknél kicsit magasabban, 5 ezer körül.


Ha meg csak simán magasabb fordulaton használod, attól baj nem lesz, elvileg minimálisan jobban kopik a motor, de azzal nem kell foglalkozni, mert teljesen természetes, hogy magasabb fordulatszámon ez így van. A benzinesekkel meg amúgy sem úgy kell közlekedni, mint egy dízellel.

2016. máj. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

Leszabályozásig*


Egyébként ha minden egyes kigyorsításnál így csinálod, akkor bizony hamar tönkrevágod a motort. Akkor is, ha csak meleg motorral csinálod. Főleg ha dízel. Néha persze lehet, attól nem lesz semmi baja.

2016. máj. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%
Ha még épek a főtengelycsapágyak, akkor nem fog azonnal beállni a motor, de azért kopik tőle feleslegesen. Ha már csapágyas egy kissé, akkor minden tiltásig pörgetés egy szög a koporsójába.
2016. máj. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Elvileg fordulaton van kenése a motornak :D De tény, hogy felesleges addig forgatni, ha nem indokolt. Turbodieselek 4000 körül adják le a max. teljesítményt, de 3500-nál ajánlott már elváltani. Afölött már teljesen "elfogy" :D Gyári autót szerintem értelmetlen addig húzatni, Vtec Hondát sem :D
2016. máj. 10. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem kúgyorsítás miatt gondoltam erre az egészre. Akár csak ha üresbennis csinálom. Csak kíváncsi vagyok a hangjára, egyébként benzinesről van szó.
2016. máj. 10. 18:19
 8/8 anonim ***** válasza:
Az ECU eltárolja hányszor lett tiltásig forgatva a motor, ez eladásnál lehet nem jó pont ha valaki fel akarja tenni diagnosztikára a kocsit. :D
2016. máj. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!