Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW E36, miért nem megy fel a...

BMW E36, miért nem megy fel a vízhőmérséklet mutatóm? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok. Adott egy BMW E36 316i. A probléma olyan lenne, hogy maga a víz felmelegszik, melegek a csövek, a hűtő stb. A ventilátor is elindul, fűtés is jó meleg. A mutató viszont a kékben van folyamatosan, vagy MAXimum az első csíkig jut el. A fogyasztásom jócskán megemelkedett, és sokszor olyan érzés van mintha még mindig menne a szívató. 150 km után is ez van, és a mutató ingadozik is, mondjuk ha kevésbé nyomom a gázt lejebb megy, stb. Mitől lehet ez?

2016. máj. 11. 17:58
 1/8 anonim ***** válasza:
79%
Gondolom a jeladó mehetett tönkre. Rossz jelet küld a vezérlőnek, az meg túldúsítja a keveréket.
2016. máj. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%

attól, hogy melegnek érzed a csöveket meg a hűtőt, még nem lesz üzemmeleg a motor, mivel az üzemi hőmérséklet kb 80-90 fok között van típustól függően, ami meg is égetné a kezed, nem csak meleg lenne...


termosztát

2016. máj. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek. #2 Lehet igazad van, a hűtőt mondjuk biztosan nem tudom megfogni, csak egy csőnél próbáltam ami nagyon meleg volt, és a ventilátor is nem sok idő után elindult.
2016. máj. 11. 19:44
 4/8 A kérdező kommentje:
Plusz, furának tartanám hogy 100-150 km után sem tud melegebb lenni, vagy nem tud beállni üzemi hőre.
2016. máj. 11. 19:45
 5/8 anonim ***** válasza:
Kezdd jeladoval az olcsóbb.
2016. máj. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. máj. 12. 18:52
 7/8 anonim ***** válasza:
38%
tuti termosztát :) nekem is volt m43b16:)
2016. máj. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Neked is ilyenek voltak a tünetek? Akárkivel beszéltem, mindenki eddig a jeladót mondta, hogy rossz jelet küld a számítógépnek, ezért is magas nagyon a fogyasztás, és megy sokáig a szívató.
2016. máj. 13. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!