Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Novemberben vásároltam egy...

Évi2 kérdése:

Novemberben vásároltam egy OPEL ASTRA H kombit 1,7 cdti 2009 évjárat Az alapjáratom ingadozik, a fordulatsz. Mérőm kileng picit. A hűtő ventilátorom időközönként bekapcsol hidegben is 200 m megtétele után. Valaki esetleg tapasztalatot, vélemény?

Figyelt kérdés
Novemberben vásároltam egy OPEL ASTRA H kombit 1,7 cdti 2009 évjárat 191 000 km van most benne kb. A következő a problémám: Az alapjáratom ingadozik, a fordulatsz. Mérőm kileng picit. Nem minden alkalommal csinálta. Voltam szerelőnél gázolaj szűrőt cseréltettem, EGR szelepet kipucolta most már ritkábban csinálja de még mindig van hiba. Voltam 6x diagnosztikán 4 különböző helyen. Ebből 5x semmi hibát nem mutatott. Az utolsó vizsgálaton dobta ki a légtömegmérőt. Az üzemanyagot nem eszi, húz a kocsi nincs vele gond. A másik problémám a Hűtő ventilátor ami külön életet él. Télen is bekapcsolt a hidegben pl 200 méter megtétele után. Van mikor be se kapcsol egy hónapig de van mikor minden indítást követően megy. Valaki esetleg tapasztalatot, véleményt tudna mondani ezzel a 2 dologgal kapcsolatban?

#Opel #Astra #alapjárat ingadozás #hűtő ventilátor bekapcsol
2016. máj. 12. 10:44
 1/8 anonim ***** válasza:

Ingadozast dizel eseteben meleg motornal a rail csoben talalhato nyomsszabalyzo szelep szokta okozni.

Hutoventillator mas tema. Klima van benne? Ha igen legyen kikapcsolva es ellenorizd ugy is. Hutoviz nem hianyzik?

2016. máj. 12. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vagy érzékelö.
2016. máj. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem is ingadozik minimálisan. Főleg hideg motornál a fordulatszámmérő mutatójának a vége 1mm-t leng ki.

A nagynomású szivattyún van egy nyomásszbályozó szelep. Ennek a cseréje megoldja a problémát. Ha probléma egyáltalán. Nekem évek óta ilyen, gondot nem okoz, nem befolyásol semmit, ezért én nem is cseréltem. Ezért nincs hibakód sem. Ilyen minimális nyomásingadozásra még nem dob hibát.

A ventilátor szerintem ezzel nincs összefüggésben. A klíma nincs olyankor bekapcsolva? Mert ha be van, még hideg motornál is indítja a ventit.

2016. máj. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

A klíma nincs bekapcsolva. Van, hogy egy hónapig be se indul, de van mikor minden indítást követően pörög.


Az ingadozás azért zavar, mert külföldre megyek dolgozni, és azon aggódom, hogy egyszer megadja magát a kocsi ez miatt.

Mi a szakneve ennek az alkatrésznek? Milyen árben ven kb? Bonyolult leszedni?

2016. máj. 13. 14:44
 5/8 A kérdező kommentje:
Hol találom a kocsin ezt a Rail csövet és a nyomsszabályzó szelepet?
2016. máj. 13. 14:51
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ettől nem fog megállni. Mint írtam nekem is évek óta ilyen és én is munka miatt 200km-eket ingázok autópályán, de semmi bajt nem okozott eddig. Más esetről se tudok, hogy emiatt megállt volna az autó.

2009-es, az talán már a DTJ, vagy DTR motor. 110 vagy 125 lóerős?

Az enyém még a DTH 101 lóerős, ezen nekem úgy rémlik, mintha a nagynyomású szivattyún lenne a szelep, de lehet hogy a két másik újabb motoron már a Rail csövön van. Nem akarok hülyeséget írni, mert lehet hogy az újabb motorokon már tök máshol vannak ezek mint az enyémen.

Ha Facebookon fent vagy, az "Opel Astra H Hungary" csoportba lépj be és tedd fel ott is a kérdést! Nagyon segítőkész aktív csoporttagok vannak, akik szerintem rögtön tudni fogják a te motorodon hol található a szelep.

Egyébként ez az és ennyibe kerül: [link]

2016. máj. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a Válaszod!
2016. máj. 14. 21:45
 8/8 anonim ***** válasza:
Pontosabban ez a csoport: [link]
2016. máj. 14. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!