Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az újabb kocsikban minek van...

Az újabb kocsikban minek van gyárilag ez a sebességkorlátozás?

Figyelt kérdés
Általában 250-re van ez a korlát beállítva... de mi értelme? Ha valaki 250-nel megy bele valamibe vagy 300-zal nem tökmindegy? A végkifejlet úgyis ugyanaz. Így ennek nem látom semmi értelmét. Valaki látja esetleg?
2016. máj. 12. 21:20
 1/7 anonim válasza:
27%

Nem lineàris a sebessègnövekedès hatàsa a tapadàsra, emberi èrzèjekre, stb. Sokkal kontrolalhatobb. 250 mint a 300.

Masreszr egyik gyarto sem akarja hogy sorra haljanak meg a kocsikba.

Vegul de nem utolso sorban 200rol 250re sokkal konnyebb felmenni mint 250 rol 300 ra a legellenallas miatt.

2016. máj. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
Bármikor kiszedik ha kéred. :D
2016. máj. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Pedig sok értelme van. Ez már a 90-es évek eleje óta létezik egyes autókban, nem új találmány, ahogy manapság semmi sem az.


Ez nem passzív biztonsági rendszer, ez nem az ütközés erejétől véd meg, hanem attól, hogy nehogy elveszítsd az uralmad az autód felett.


Az a lényege, hogy amikor a futóművet, kalibrálják, sokkal könnyebb csak 250-ig kalibrálni, addig még a tapadást is "viszonylag" könnyen meg lehet oldani, de 250 felett, már jócskán csökkenni kezd a tapadás ezért még többet kellene trükközni a futóművel, kasznival, szpoilerekkel. Az meg a gyártónak macera, sok-sok pénz.

Egyébként egy szerelő könnyen kiüti a computerböl, ha úgy döntesz, csak utána vedd számításba, hogy az autó esetleg váratlanul viselkedhet 250 felett.


Személy szerint, minden focista autójába beleraknám a 250-es tiltást, még ha Lamborghini is az. :D

2016. máj. 12. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amúgy 250-el még NO ban sem menek sokan, inkább 170-180.
2016. máj. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Audi, Merci, BMW-kben szokott lenni ez a tiltás ugye.

És megsúgnám, hogy a full gyári Audi is (amit én próbáltam), elméletileg semmi nem volt rajta piszkálva, és úgy ment át a 250-en, mintha misem lett volna. Inkább csak papíron létezik ez a limit.

2016. máj. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3-as voltam.


Hülyeséget írtam? Miért lettem lepontozva?

2016. máj. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
nem tudom, én nem pontoztam le senkit. csak a zöldet nyomtam
2016. máj. 14. 22:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!