Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » F Astrából mennyi plusz...

F Astrából mennyi plusz lóerőt lehetne kihozni?

Figyelt kérdés

Adott egy jó állapotú ferdehátú Astra amit 1.6-os 71 lóerős motorral szereltek fel (x16sz). Nincs bajom a kocsival, szépen teszi a dolgát, nem is rohad a kaszni, szóval egyben van.

De néha eléggé kevés ez a 71 lóerő. 2 emberrel még el lehet vele furikázni, de ha már 5en ülünk benne elég rossz vele emelkedőn elindulni, vagy kikanyarodni a forgalomba.

Nem veszek másik autót még egy ideig, ezért érdekel, hogy mit lehet vele elkövetni vele otthon, vagy műhelyben, hogy kicsit erősebb legyen.

Gányolást nem szeretnék, annyit nem ér az egész, hogy összebasszam a kocsit, de pár lóerő jól jönne még.



2016. máj. 14. 18:26
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Sehogy.
2016. máj. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Chippel lehet motoroptimalizálást csináltatni, de az csak pont arra a pár lóerőre elég, amit említettél, többre nem.
2016. máj. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szívó motor és chip?
2016. máj. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

plusz lóerőt sehogy.


Ennyit tud

De tartós, az is valami


Egyébként az a motor szerintem 75 lóerős:)

2016. máj. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Építsd át a hengerenkénti injektoros változatra (c16se). Az 100 LE körül van.
2016. máj. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Chip tuning jó lehet. Budapesten merre érdemes csinálni?

egyébként 71 lóerős: [link]


A hengerenkénti injektoros átalakításhoz mennyire kell megbontani a blokkot?

2016. máj. 15. 00:07
 7/9 anonim ***** válasza:

Na ez a wiki cikk kicsit se lett személyes hangvételű. :D


Amúgy meg még egyszer: Mit akarsz chippelni egy szivóbenzines motoron?


Kicsit az alapokkal kéne tisztában lenni, dízelt lehet könnyedén chippelni, mert csak több üzemanyag kell, max jobban kormol, de egy jó ideig lineárisan nő a teljesítmény, ellenben a benzines motor fix arányú benzin-levegő keverékkel dolgozik.


De aztán totál mindegy ha akarod " csipszeled ".

2016. máj. 15. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7

Olvasd el, amit írtam feljebb. Lehet chipet rakni bele, szívóbenzinesnél inkább motoroptimalizálás, mint tuning, de azért jön pár plusz lóerő, kb. 10%. Azt már nem mondom, hogy meg is éri azt a pénzt az a kevés plusz.

2016. máj. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nem rossz szándékból linkeltem be a wiki cikket. Csak több 1.6-os motorja volt az opelnek, nekem speciel ez az x16sz-es.

Nem feltétlen tuningra gondoltam. Lehet, hogy a 71 lóerőből is elszállt már 1-2 az évek során, végül is egy 20 éves autóról van szó. Mit érdemes megnézni itthon a motorban, hogy rendben van-e?

Olaj+szűrőket cseréltem és a gyertyákat is. Érdemes lenne megnézni az EGR szelepet, hogy milyen állapotban van?

2016. máj. 15. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!