Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy mz etz 250-nől hogy tudok...

Balázs1666 kérdése:

Egy mz etz 250-nől hogy tudok nagyobb teljesítményt kihozni?

Figyelt kérdés
Most gondolkozom egy MZ ETZ 250-es vásárlásán a motor hibátlan állapotban van csak nekem kevésnek binyul a teljesítménye mivel nekem autópályáznom is kell ,hirtelen gyorsítások, stb. De nem szeretném ha nagyon az élettartalomra menne mert egyben 350km-et kell megtennem ( naggyát autópályán) én eddig elektronikus gyujtásról hallottam ,rezonátorról. Kb 140km/h-t szeretnék kihozni belőle de úgy ,hogy azt tudja tartani 2 személlyel ,1-2 táskával és 300km-en keresztül egyhuzamban szerintetek ki lehet belőle hozni? a válaszokat köszönöm

2016. márc. 17. 12:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Mz 250 teljesítménynövelés? Akkor javaslok egy időutazást.

Úgy 30 évet visszafelé.

Ha nem tudod megoldani, akkor ÉBRESZTŐ! :D

2016. márc. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Miért nem veszel akkor Hondát? Nekem volt ETZ-m, és gyárilag ment 140-el, ami bőven elég is neki azokhoz a gumikhoz és fékekhez.
2016. márc. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 vfrtom ***** válasza:

Hengert lehet felfúrni és trabant dugót bele. Szívó, kipufogócsatornákat felmarni, polírozni. Meg rendes kiszámított kúpos kipufogót rá. Lehet még a főtengelyt könnyíteni. Nagyobb karbi, fúvóka.

DE !!!!!!!!!!!!

Csak olyan nyúljon hozzá aki ért hozzá, csinált már ilyet, és ki is tudja ezeket SZÁMOLNI!!!

Különben nem is fog beindulni és ez a legjobb eset. Esélyesebb , hogy besül az egész és kuka.

Viszont ha ezeket meg is csináltatod!!! akkor is számolnod kell azzal, hogy az élettartam nagyon lecsökken.

Ha ilyenre kell motor, miért nem veszel egy 500-as egyhengerest. Azok bírni fogják és kevesebbet is eszik. Az mz nem autópályára való 140-el, felpakolva. Viszont 100-110-el kimegy a világból, ha rendben van tartva.

2016. márc. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 veterán vas ***** válasza:
Egy 250-es ETZ esetében barokkos túlzásnak tartom a tartós 140km/h sebességet, két személlyel, 350 kilométeren keresztül. Ettől a konstrukciótól ez túl nagy elvárás, és még egy korszerűbb gyújtás ill. módosított kipufogó segítségével sem tudod megoldani.
2016. márc. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy egy idommal, plexivel jelentősen csökkentheted a légellenállást, ami sokat jelent. Mást én nem csinálnék vele.
2016. márc. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Akkor viszont ha tudnátok ajánlani ezeknek a feltételeknek megfelelő motort azt is nagyon meg köszönnöm arra 250.000ft lenne (ha rendbe kell egy kicsit rakni nem gond de csak papírosat, működőképeset szeretnék)

2016. márc. 17. 13:10
 7/9 anonim ***** válasza:
Jó motor az ETZ, de nem autópályára való. Oda egy minimum 500 köbcentis 4T motor kell, de még azzal se laza sétagalopp a 130, bár a motornak gond nélkül kellene tudnia, csak te nem bírod rajta sokáig (zaj, vibráció, szélvédelem).
2016. márc. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2016. márc. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 joco5582 ***** válasza:

Nekem 600-as egyhengeres motorom volt 10 évig, és biztosra mondom, hogy minden csak nem alkalmas erre. Nem mellesleg 250 2 személy csomag semmibe nem tudja ezt.


Szerintem inkább egy Gs500,ER5 vagy valamely kevésbé "divatos" de annál megbízhatóbb naked vagy fejidomos motort kellene keresned.


Amit biztosan tudok Yamaha XT 600,660, HondaXL nem tudja ezt. Ha mondjuk 120 utazó lenne csomagokkal utassal úgy más lenne.


Csakhát ez a keret se túl nagy. Ennyiből nem lesz olyan motor amire felülsz és üzembiztosan megy. Ráadásul hogy ha az ETZ-t meg kell furatni senki nem esik kétségbe, de ha egy 4T hengerfej, vezérlés, karburátor felújítást kell csinálni, az már gazdasági totálkár. Egy példa. XT600 karburátor szívótorok gyári 50000ft és az utángyártott is 25000ft pedig, és ez a gumi minden motorban elfárad.

Tudom hogy nem kell minden motorban cserélni, csak a Japán motoroknál ilyenbe bele lehet futni.

2016. márc. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!