Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ma elvették az M7-en a forgalm...

Ma elvették az M7-en a forgalmimat. Szeptemberben lejárt. Én vagyok a tulajdonos de az egyik családtagom vezeti. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Aki vezette azt mondta hogy feljelentés is történt és 1 hónapig amig az eljárás folyik,nem használhatja..na most van egy boltom amibe árut kéne vinni,vpop igazolvány sem hatotta meg őket.. Nincs ilyenkor türelmi idő???

Szept.17-ig volt érvényes a műszaki.3 éves kocsiról van szó.Mit tudnék tenni hogy ne 1 hónap mulva történjen valami??

Adri.


2008. szept. 24. 19:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy éve apám járt hasonlóan, az utánfutót vitte ahhoz a szerelőhöz, aki másnap vitte volna a munkahelyére vizsgáztatni, mikor megállították. Kb. 6 napja járt le a műszaki.

A 3 ganaj közül 2 beült a rendőrautóba, csak 1 maradt ott, hogy hátha apám megpróbálja lefizetni, így tanúk nélkül. Sajnos, apámnak nem volt ennyi esze.


Az okmányirodánál volt valami határidő, de ezen belül rendeztük, így ott nem volt büntetés. Ezt mielőbb intézni kell, menj be érdeklődni.

Náluk időbe telnek a dolgok, kb. 3 hét volt, mire megkaptuk tőlük a forgalmit, meg - érvényes forgalmi híján - útvonalengedélyt kellett kérni, szintén náluk, a vizsgázóhelyig. Ekkor lehetett vinni műszakira.

Emellett bementünk sírni a rendőrségre, a leszázalékolt apám nevében beadtam egy kérvényt a kis nyugdíjára hivatkozva, így a 15E büntetést leszállították 10-re, de ez csak kb. 2 hónap múlva jött meg, ez nem befolyásolta az okmányirodai dolgokat. Azt bizony ki kell várni.

Esetleg ha még nem adták át az okmányirodának a rendőrök, akkor holnap reggel még meg lehet próbálni visszasírni, de ha átadták, már késő.

2008. szept. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Nekem múlt héten vette ela rendör a forgalmimat,aug18.án járt le. Sajnso elkerülte a figyelmemet. Az okményirodába elvileg 3 napon bellül elküldi a rendörség a forgalmidat. Ott átveheted, vagy kipostázzák. Illetve nema forgalmit, hanem csak egy határozatot kapsz ami alapján elkell vinned műszakiztatni az autót. Nade! nem ám autóklubb, fenét. A KPM-hez kell elvinned, csak ők műszakiztathatják le a határozat alapján. A Határozat kézhezvételétől számitott 15 napon belül lekell műszakiztatnod. Ha nem teszed, akkor hosszabitást kell kérned 8700ftért, vagy pedig lekell adnod a rendszámodat. Kedvessek nagyon. Azt azért ajánlom figyelmedbe, hogy csak érvényes zöldkártya esetén műszakizatják le az autódat. Az 1 hónap az a szabálysértési eljárás ideje. 30 napja van a hatóságnak kiszabni a büntetést. Ha nem teszi meg ez idő alatt akkor már nincs joguk büntetni. De ne aggódj, beleférnek a 30 napba. Ilyenkor bele a mocskok...Ha első eset akkor oylan 15-20ezer ft lesz a bünti, esetleg még kapsz hibapontot a jogsidra. Ennyit tudtam segiteni.
2008. szept. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítségeteket!! Aranyosak vagytok! Pusza. Ada.
2008. szept. 29. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!