Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson hosszú távon lefullad,...

Simson hosszú távon lefullad, nehezen indul?

Figyelt kérdés

Simsonom (S51 blokk, 4seb.) ki lett fúrva 60 köbcentisre, azóta kb. 2 tankot mentem vele. Elméletileg ilyenkor már a bejáratási időszaknak a vége fele járok, eddig nagyon kíméltem, nem mentem vele 50 felett. Hosszú távot sem mentem vele egyszerre.


Mostanában már megyek vele rendesen, ugyan most sem érem el vele a csúcssebességet, de 70 körül mentem vele. Eddig nincs is baj.


A baj akkor van amikor hosszabb távon akarok vele menni (30-40km egyszerre),mondjuk 50-60 km/h sebességgel. Többedszerre fordul elő hogy a motor lefullad, előtte ha kuplunggal gázt akarok adni hogy ne fulladjon le, durrog a kipufogó. Ezután van hogy fél perc és indul, de utána gyenge a motor, ameddig nem hagyom több ideig állni. Ha ezután megyek vele, hamar megismétli amit csinált. Nem is mindig indul ezután, tolásra se, néha kell várni 5-10 percet. Mi lehet a probléma?



2016. máj. 15. 12:03
 1/4 anonim ***** válasza:
Keveréket miylet használsz, kipufogon enm csöpög az olaj?
2016. máj. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Castrol 2T-s olajjal keverem, 10 literhez 2 decit öntök. Olaj nem csöpög.
2016. máj. 16. 08:54
 3/4 anonim ***** válasza:

Az 1:50-es keveréket bejáratás után illett volna használni.

Bejáratáshoz 1:40 kell.

Ha a kipufogóba durrog annak két oka van.

1.) Elálítódik az előgyújtás mert fellazult az alaplap, vagy a megszakító. Ez a ritkábbik eset.

2.) Nem megfelelő a karburálás. Okozhatja dús, és szegény keverék is a durrogást. Rosszúl beállított gyújtásnál fokozottabban jelentkezik.

Ellenőrizd a gyújtást. Utánna egy üveggyertyával a karburálás "mienségét". A gyári értékek (....ennyit tekerj ki a levegő csavaron. Stb...) soha nem hoznak jó eredményt, egy kopott karburátorban.

2016. máj. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Elenőrìzd a gyùjtásod meg takarìtsad ki a karbit benzinszűrőt is nézd meg ha van. Benzincsapbòl rendesen folyik a benzin? Bár a durrogás inkább gyùjtás probléma. Gyertya hèzag megszakìtò hézagot is ellenőrizd le. 0.4 a gyári hézag.
2016. máj. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!