Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dongó motorra kell-e jogosítvá...

Dongó motorra kell-e jogosítvány ha kerékpárra szerelem rá?

Figyelt kérdés

[link]

ezt szeretném megvásárolni de nem tudom hogy kell e jogosítvány a vezetéséhez.



2016. máj. 15. 23:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Teljesitménytöl függ.
2016. máj. 16. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Minden robbanómotorra kell jogosítvány.
2016. máj. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem mert úgy hallottam ha kerékpárra teszek motort az hajtássegítő motornak számít és attól még hogy ott van egy nagyobb vagy kisebb motor kerékpár kategóriába van.
2016. máj. 16. 13:21
 4/6 anonim ***** válasza:

Én meg úgy tudom, hogy 300W teljesítményig nem kell hozzá jogosítvány. Felette viszont igen.


Sajnos fogalmam sincs, hogy ez a motor mekkora teljesítményű, de szerintem 300w felett lehet.


Kipróbáltam egyszer egy 300W-os elektromos kerékpárt, de az azért elég lomha volt. Meg lassú.

2016. máj. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
300W-ig hajtássegítő, de melyik az a rendőr aki lekapja a hengerfejet és épp tolómérő van nála és egy matematikai zseni. :-D
2017. ápr. 27. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Utolsónak, valóban matekzseni az aki kiköböli a hengert és megmondja a teljesítményt, mert azt bizony nem lehet. Nyomatékból és fordulatszámból viszont már lehet, bár úgysem fog tudni csak úgy forgatónyomatékot mérni.
2019. jún. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!