Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az oktató nem engedi, hogy a...

Az oktató nem engedi, hogy a dieseles autóval gázfröccsel induljak. Így egy piros lámpánál egy élet, mire elindulok, anyázik mögöttem mindenki. Mennyi idő am alapesetben, óraszámilag, mire Pesten levizsgázik vki?

Figyelt kérdés
Tényleg csak így lehet elindulni egy dieseles kocsival? Az oktatot kerdeztem, de mindig csak annyit mond, h majd ő azt tudja. Nekünk benzines autóink vannak, ilyenről senki nem hallott. Valaki esetleg tudja, mi emögött a koncepció? Mert sztem vizsgán tuti bukó, h vagy 10 15 mpig tart, mire elérek egy normál sebességet, ráadásul Pestről van szó, tehát alapból nagyon para sztem a vezetés, és ez egy újabb hibalehetőség a sok másik mellé. És ha gyorsabban engedem fel a kuplungot, lefulladok.

2016. máj. 16. 00:12
1 2
 1/11 Mirk ***** válasza:
76%
Diesellel könnyedén el lehet indulni gáz nélkül is. Nyugodtan engedd a kuplungot nem fog lefulladni, még emelkedőn se. Ha már mozog az autó engedd fel teljesen és mehet a gáz.
2016. máj. 16. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
Spórol a gázolajon :)
2016. máj. 16. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól kezeled a kuplungot dízellel jóformán alapjáraton el lehet indulni.
2016. máj. 16. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 szántóvető ***** válasza:
37%
pusztuljon meg az ilyen oktató.megspórol a 45 perces óra alatt 1 L gázolajat,de az nem érdekli hogy a tanuló mennyit kínlódik a vizsga után.nyugodtan indulj el nagyobb gázzal,ha ugatni fog qurvaanyázd le.
2016. máj. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Vhogy sejtettem, h sporolas van a hatterben. En ertem, hogy x ev tapasztalata utan mar erzed, hogy mikor nem fulladsz le, de en mikor probaltam gyorsabban felengedni, rantott 2 rohadt nagyot a kocsi, majd lefulladt, persze ott meg jol le is dudaltak. Igy viszont olyan lassu az indulas, hogy felek, feltartom a forgalmat. Volt olyan, h olyan rovid ideig volt zold a lampa, hogy mire nagy kinnal elindultam, visszavaltott. Ezert irtam ki a kerdest, mert egyreszt nem hiszem el, hogy mindenki igy indul el dieseles kocsival,vagy en vagyok iszonyu bena, de nem hiszem, mert gyakoroltam benzines kocsin, es ott gazzal nagyon siman ment. Mindenesetre toltam zold kezeket mkinek, varom a tovabbi valaszokat is.
2016. máj. 16. 18:00
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Az hogy gázfröccs azt se tudod mit jelent. Nem gázfröccsel kell elindulni , hanem esetleg egy kis gáz adással. De a dizelnek ez se kell . Meg nem gyorsabban kell a kuplungot fel engedni, hanem normálisan. ÉRZÉSSEL. Ezt kellene megtanulnod. És az is hogy te egy zöldön ne tudjál keresztül menni az bizony azt jelenti hogy béna vagy. Javaslom hogy ülj be egyszer olyan valaki mellé akinek van egy kis rutinja és dizelt vezet. Az hogy nincs vagy nagyon kevés érzéked van az autóhoz nem az oktatók a hülyék.
2016. máj. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Ezert kerdeztem, hogy aki dieselt vezet, igy indul-e vagy nem. Mi ezt igy hivtuk, h gazfroccs, ezen ne akadjunk mar fenn, banom is en, hogy hivjak, vezetni kell megtanulnom, nem szavakat felmondani. Ez olyan lampa volt, ami max 5 mpig volt egyfolytaban zold, sztem 2 rendes, nem tanulokocsi ferhetett at rajta max. Csak idegesit, h nem tudok ugy indulni vele, mint a benzinessel, es ezt maszekba se tudom gyakorolni, mert nincs min. De akkor majd remelem, egy ido utan raerzek. Csak mas tapasztalatokra, szokasokra voltam kivancsi.
2016. máj. 17. 15:49
 8/11 anonim ***** válasza:
Dizelen tanultam,sose volt gond az elindulással,felengedtem a pedált és elindult.utána nekünk benzines kocsi volt itthon,na azzal már akadtak problémák, annak kellett a gázadás.De nekem ezerszer könnyebb volt dizelessel elindulni,mint benzinessel.
2016. máj. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%
B+, dízellel is gázzal kell elindulni, attól hogy elmegy gáz nélkül is, k**vára nem tesz jót a hajtásnak meg a motornak sem, és ráadásul feltartod a forgalmat is. Az oktatóval meg ne törődj.
2016. máj. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

gázzal kell elindulni dízellel is, a mértéke attól függ, hogy mennyire hirtelen akarsz felgyorsulni.


A dízel kevésbé érzékeny, nehezebben fullad le, gázadás nélkül is könnyebben elindul. Egyébként a benzines is elindul kuplung nélkül.


De csak ennyi. Válts oktatót, mert ez csak pénzpazarlás.

2016. júl. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!