Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit jelent az a kifejezés,...

Mit jelent az a kifejezés, hogy lóerőt átvinni az aszfaltra? (Tovább alul. )

Figyelt kérdés
Sziasztok. 9. osztályos vagyok és egy sos prezentációt kell összehoznom a járművek meghajtásáról. Elkezdtem az első kerék meghajtással és már ez a kifejezés fogadott. Ha tudnál segít ezt nekem megmagyarázni, mert szeretném érteni is amiről beszélek akkor kérlek irj és segíts... De ha valaki az egészhz kapcsolódóan is tud irni az is jól jönnne.

2016. máj. 16. 11:43
 1/4 anonim ***** válasza:
A járművek meghajtása nagy vonalakban a motorból a hajtásláncból és a futóműből áll. A motor erejét a hajtáslánc és a futómű "viszi át az aszfaltra", vagyis önerejéből halad. Pótkocsinál ilyesmi nincs, mert azt vontatják. A hajtáslánc adja a hatékonyságot, a futómű a tapadást, hogy minél több energia hasznosuljon gyorsításkor és lassításkor.
2016. máj. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezért szokás keréken mérni az adatot, 9nmagában teljesen más ha fékpadon van mérve kiemelve egy motor sé beépítve. Erőátvitel önmagában elvisz egy kis teljesítményt.
2016. máj. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
44%
Elsőkerékmeghajtásnál ez különös gond, hogy nehéz átvinni a sok lóerőt az aszfaltra. Ennek a tapadás szab határt. 150+ lovas elsőkerekeseknél, ha lepadlózod, nem indul meg az autó, hanem kipörög a kerék, és nem fogsz tudni erőből gyorsulni. Ezért kell a sok kipörgésgátló, de ez is azt csinálja, hogy elvesz a gázból, hiába padlózod le az autót, tehát indulásnál nem tudod kihasználni az összes lóerőt az autóból.
2016. máj. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ... Elèg hasznosak voltak
2016. jún. 8. 21:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!