Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Koppanásmentes futómű helyes...

Davidusimusu kérdése:

Koppanásmentes futómű helyes kifejezés?

Figyelt kérdés
Mostanában nagyon elterjedt, hogy az eladók azt írják az autó leírásához, hogy koppanásmentes futómű. Nekem ez egy kicsit furcsa és értelmetlen. Ez csak valamilyen reklám szöveg, vagy van is értelme? Mert oké ha kopog, vagy ilyesmi, de az teljesen más.

#futómű #koppanásmentes futómű #koppanásmentes
2016. febr. 25. 19:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Valóban, többnyire a kereskedők által használt "műanyag" szó, zsargon "jó állapotban lévő" "kitűnő" futóművet hirdetnek, ami vagy igaz, vagy nem.
2016. febr. 25. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
"JÉGHIDEG KLÍMA"
2016. febr. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

"Mert oké ha kopog, vagy ilyesmi, "


pont ez az ,hogy nem oké!Mert ha egy futóműben valami kopog,ropog az már régen rossz!

2016. febr. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szakmailag nem helyes. De nem is hülyeség, mert az utakon legalább minden második autó kopog, zörög valami, főleg a futóműnél. Sajnos nagy dolog, ha minden rendben van.
2016. febr. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Igen, helyes kifejezés. Én legalábbis tudom mit jelez az eladó.


Nekem elkezdett kopogni a futómű, rögtön hatvanezer...most koppanásmentes.

2016. febr. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem jól értelmeztétek a kérdésemet. A kérdésem az volt, hogy ez a kifejezés helyes-e, tehát hogy egyáltalán ennek a szónak van e értelme. 3 válaszolónak. Arra értettem, hogy az más ha kopog, mert annak van értelme. Viszont nekem eléggé furcsa kifejezés, hogy koppanásmentes. Ezt esetleg egy felnire érteném, hogy nincs megütve. Viszont ha az eladók arra gondolnak, hogy nem kopog,ami szerintem elég valószínű, hogy erre gondolnak, akkor a koppanásmentes eléggé hülye kifejezés rá, mivel a futómű miért koppanna? Remélem így érthető a kérdésem.
2016. febr. 26. 11:59
 7/11 anonim ***** válasza:
Koppan az, és kopog is, szóval nem hülye kifejezés, minden rendben van vele. Mondjuk nekem pont a felni nem jutna erről soha eszembe.
2016. febr. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Úgy látom a szövegértés nem az erősséged!Mit nem lehet ezen érteni,hogy koppanásmentes?!Gondolom akkor a törésmentes és egyéb hasonló szavakat sem érted!Innentől kezdve nem hiszem hogy lesz miről érdemben beszélni!Mondjuk én meg azt nem értem,hogy jön ide szerencsétlen felni,hogy az koppanás mentes?!?Azon mégis mi tudna kopogni?!?Amire te gondolsz az ismét egy olyan szó,amit te nem fogsz tudni értelmezni,mégpedig patkázásmentes!
2016. febr. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 veterán vas ***** válasza:

Induljunk el, a kályhától.

Ha nem koppan -értsd nem ad kopogó hangot- akkor az bizony koppanásmenetes. Ahogy a szélvédő, ha nincs összekarcolva, akkor karcmentes.

Az üléskárpitot amennyiben nem szakították el, akkor szakadásmentes-nek hívjuk.

Ha nem cigarettáztak azaz nem füstöltek a kocsiban, akkor annak füstmentes a neve.

Például a benzinben már régóta nincs már ólom, tehát ólommentes-ként hirdetik.

És még számtalan ilyen példa létezik.

(már csak ilyen az autós szak-zsargon)


Amúgy pedig ha nem az értelmezéssel van gondod, hanem csupán a kifejezéssel, akkor ne az "Autók-motorok" kategóriájába írjál, hanem az "Anyanyelv", esetleg a "Szép magyar beszéd" rovatokban reklamálj. ;)

2016. márc. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Válaszadok közül senki nem tudta mi az, koppanasmentes... ami nem is baj, hiszen ez azt jelenti, meg nem volt olyan szar autótok, mint pl nekem... nem kopogásról van szó, hanem a lengéscsillapítól szarságáról... arról, ha belemész egy kátyúba, nem csillapít a csillapító és felkoppanik végállásig... konkrétan olyan élmény 90-el, mintha kirántaná a kezedből a kormányt, miközben neki mentél egy 100tonnás betontömbnek... beszarsz, meg percek múlva is szorítod a kormányt meg a fogaidat és áldod az eget, hogy nem maradtál ott...
2020. márc. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!