Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Automata váltó: Egy gázkarral...

Automata váltó: Egy gázkarral hogyan lehet felgyorsulni nagy sebességre? Van annyi helyed, hogy tolhatod 180-ig,200-ig, vagy feljebb?

Figyelt kérdés
2016. máj. 18. 11:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
47%
ezt érthetőbben megfogalamazhatnád...fussunk neki mégegyszer..gyenge a szövegértésem.
2016. máj. 18. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
47%
Értelmetlen a kérdés.
2016. máj. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Háttőőőőő... Van ugye a gázpedál. :D Namost...ne szakmai nyelven beszéljünk, ok? :D Najó! Egyszerűbben a kérdés így szól: Hogyan lehet felgyorsulni pl 200ra vagy akár 250-re?

Azt értem én hogy "hányomodosztmegy", de ez nekem egy cseppet kevés :) Szeretném, hogy valaki ezt egy kicsit bővebben kifejtse nekem. Mert nem hinném, hogy ennyi lenne.

2016. máj. 18. 11:52
 4/20 anonim ***** válasza:
Gyorsulni úgy lehet hogy nyomod a gázt. Automata váltónál még váltani sem kell. Meg persze kell egy hosszú szakasz ahol ezt büntetlenül és biztonságosan meg lehet csinálni (Autobahn, zárt versenypálya), és egy autó ami képes erre.
2016. máj. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Így már oké?
2016. máj. 18. 11:54
 6/20 A kérdező kommentje:

"Gyorsulni úgy lehet hogy nyomod a gázt." Ezt mindjárt gondoltam :D De egyszer csak eléred azt a gázpedálállást, amikor már nem tudod tovább nyomni, mert ütközésig be van taposva a gázpedál, nemde?

Mielőtt ütközésig be lenne nyomva a gázpedál, azelőtt fel lehet gyorsulni kb olyan 150-es sebességre? Nem kell ahhoz úgymond "játszadozni" a gázpedállal?

2016. máj. 18. 11:58
 7/20 anonim ***** válasza:

"De egyszer csak eléred azt a gázpedálállást, amikor már nem tudod tovább nyomni, mert ütközésig be van taposva a gázpedál, nemde?" Igen, de az autó attól még tudd tovább gyorsulni. A gázpedállal a motor fordulatszámát szabályozod, ha gyorsan benyomod akkor kell neki idő amíg maxra felpörög a motor. És ugye ott a váltó, ami azt szabályozza hogy a motor és a kerekek milyen arányban forognak. Egyesben ha teljes gázon vagy akkor lassabban megy az autó mint 5-ösben félgázon.

A végsebességhez annyi kell hogy a legnagyobb sebességfokozatban tövig nyomod a gázpedált, automatánál csak be kell nyomni és várni amíg a kocsi felgyorsul.

2016. máj. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

nem kell játszadozni a gázpedállal...az utolsó fokozatban ha padlót ér a pedál, akkor márkától függően a végsebességnél vagy..egy ezres autónál akár 130-150, egy ötlitersnél 250...ott leszabályoz..


te meg közben élvezed a sebességet. Az autóval ne foglalkozz, azt a gyárban kitalálták.

2016. máj. 18. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Manuális váltós autóban is le lehet nyomni padlóig a gázpedált, csak ha nem váltasz megfelelő sebességgokozatba,berzenkedik a motor. Automata váltós autónál az automata mindig az ideálisak vélt sebességkokozatot kapcsolja, de az automata váltó sem az ész nélküli gáz taposásra lett kitalálva
2016. máj. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
És nem kell visszavenni a gázból ahhoz, hogy tartsad a sebességet?
2016. máj. 18. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!