Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki segítene kiszámítani a...

Valaki segítene kiszámítani a nyomaték fordulatszám és a teljesítmény közötti összefüggést?

Figyelt kérdés

Adott egy jármű aminek jelen esetben 85Nm a maximális forgató nyomatéka és ezt 3200RPM-nél adja le ennek a kis apró motornak a maximális teljesítménye 6000RPM-en 46KW

Engem az érdekelne hogy hogyan tudom kiszámolni azt hogy pl Alapjáraton 800-on alapesetben mekkora a nyomatéka és a teljesítménye, bár ha egyenes arányossággal kiszámolom az ugye oké de nem tudom hog itt jó e , illetve 1500-2000--3000-4000-5000RPM nél ezek az értékek mekkorák? Nekem elég ha segít valaki kiszámolni hogy 1 fordulat/percnél ezek az értékek mekkorák? NM és Teljesítmény.

P=n*M

P = M*2pi*n

Ezeket a képleteket találtam egy másik gyk kérdésben de behelyettesítéskor egyáltalán nem jöttek ki ezek az értékek, egyáltalán nem tükrözte a valóságot.



2016. máj. 19. 08:46
 1/7 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem ezt így kiszámolni nem nagyon lehet. Egy motor nyomatékleadása nem egyenletesen növekszik a fordulatszámmal. Egy vesenyautó motorja például az alsó fordulatszám tartományokban nagyon gyenge, aztán egy bizonyos fordulat felett pedig hirtelen megnö a nyomaték. Egy kamion motorjánál pedig alacsony fordulaton is rendelkezésre áll a leadható maximális nyomaték nagy része. Ezeket az értékeket próbapadon szokták mérni.
2016. máj. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egyébként a próbapadon hogyan nézik mármint a váltó hogyan van beteszik egyesbe üzem melegen meg pörgetik amíg nem tilt vagy pörgetik váltanak pörgetik vagy hogyan?
2016. máj. 19. 09:03
 3/7 anonim ***** válasza:
45%
Ez nem így működik. Ezekkel a képletekkel nem tudod kiszámolni. Egy motornak komplex karakterisztikája van. Keress rá, hogy benzinmotor nyomatékgörbe, nem lineáris egyáltalán
2016. máj. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ezt nem tudod kiszámolni, mert a pillanatnyi nyomaték értéke az adott motor jellemzője, semmilyen algoritmussal, képlettel nem írható le (vagy legalábbis rettenetesen bonyolult), csak mérhető tesztpadon (dinamométer vagy ahogy youtubeon megtalálod: dyno).
2016. máj. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
a kis suzukinak -1 a nyomatéka alapjáraton :D
2016. máj. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Akkor annyi, de nem suzuki....
2016. máj. 19. 14:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Ebből nem fogod tudni kiszámolni.
2016. máj. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!