Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót javasolnátok...

Milyen autót javasolnátok nekem, esetleg tapasztalatok a leírtakkal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Autóvásárlást tervezek pár hónapon belül és a segítségeteket szeretném kérni, mert elbizonytalanodtam. Jelenleg első saját autómmal, egy 1.8-as benzines Ford Mondeoval járok (2001), 3 éve van nálam lassan. Mivel mostanában havi 2-3 ezer kilométereket is utazok és nyaranként 3-4 ezer kilométeres út is közbejön, ezért majdnem 3 év alatt már 70 ezer km.-t beleraktam az autóba, most lépjük át a 200 ezer km.-t.


Első autónak nem akartam "belecsapni a lecsóba", de most már vágyom egy jóval újabb és komolyabb autóra. Azért kérem a segítségeteket, mert teljesen elbizonytalanodtam, nincs olyan autó amire biztosan azt mondanám, hogy KELL.


Az autóra 7-8 millió forintom van (ez természetesen az ára, ezen felül van tartalék a szervizelésekre, átíratásra stb.). Mindenképpen sedan, vagy kombi autók érdekelnek, nem vagyok nyitott crossoverre, egyterűre, kompaktra stb. Ami még fontos, hogy 4-5 éves autónál nem szeretnék idősebbet. Az automata váltó pedig nagy előny. Főként dízelre vagyok nyitott.


Amiket eddig néztem és gondolkodtam rajtuk: Legelőször nyilván a Fordnál jártam, ahol megnéztem az új Mondeot, 7,9-ért el is tudtam volna hozni egy full extrás 180LE-s dízel kombit automatával, ami tesztautó volt.


De ezután szétnéztem és megláttam, hogy a kategóriatárs Mazda 6-ot 20 ezer km.-ekkel már 7 millió körül meg lehet kapni, ebben ami nem tetszik, hogy könnyű és azt olvastam ez nagy tempónál nem ad jó komfortot. Emellett hallottam a fedélzeti rendszer lefagyásáról és magas zajszintről.


Ezek az új autók azok közül amiket néztem, tehát max. egy évesek, de ezen kívül még néztem Audi A6-t és BMW 5-t. Mind a kettőt a 2011 utáni példányokból, tehát az újakból. Mind a kettőből több motorváltozatot is néztem, ezekből leginkább a 3 literes 200 LE felettiek tetszenek. Audiból kipróbáltam egy 245 lóerős dízel quattrot (s-line), hát az valami csoda volt :)


Ami a kérdés, hogy mit gondoltok? Inkább az alacsonyabb luxusérzetű Ford vagy Mazda, de azok szinte újonnan, vagy ugyanezért a pénzért merjek belevágni egy használt 100 ezer+ km.-t futott Audiba vagy BMW-be? 8 milliókért már találtam 80 ezret futott Audit is, ezért elcsábultam. Viszont a nepitelet.hu-n nagyon különböznek a vélemények, van aki utálja, van aki imádja.


A fenntartást tekintve pedig nyilván egy Audira vagy egy BMW-re hajlandó lennék többet áldozni, mint az említett másik kettőre, de azért nem szeretném az összes pénzemet a fenntartásra költeni.


Várom tanácsaitokat, tapasztalataitokat, javaslataitokat! Ja, és várom természetesen az ötleteiteket, nyitott lehetek más típusra is. (Ami nem érdekel az a Passat, az a könyökömön jön ki!)


Előre is köszönöm!


2016. máj. 19. 13:53
 1/10 anonim ***** válasza:

A fentiekből én az Audi-ra szavaznék.

De ott van még az Insignia is pl.


Újat nem néztél? Ennyi pénzért opció lehet szerintem

2016. máj. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem vennék ennyi pénzért használt autót. Ezek közül egyik sem tetszik?


[link]

2016. máj. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én a Toyota Avensisre adom a voksom.
2016. máj. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A népítéletben minden autóval kapcsolatban vannak jó és rossz ítéletek is. Ez ne tartson vissza.

Nyugodtan vehetsz egy népAudit.

De igaza van másoknak és ennyi pénzből már jobban megérné valami újat venni. Az is megéri mert kapsz rá garanciát és nem kell súlyos összegeket szervizre költeni ha az előző tulajdonos széthajtotta.

Ültem már mindegyik márka újabb autójában és nekem nem tűnt a Mazda sem alacsony színvonalúnak.

2016. máj. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Őszintén mind a két irányba húz a szívem (használt prémium vagy új középkategóriás). Tényleg az új középkategóriás az ésszerű, mert nem 2 évre venném az autót. Csak nyilván az Audi A6 egy elég jó vezetési élményt nyújtó gép (amúgy BMW mániás voltam mindig, de az Audi jobban kellene).


Az Insignia őszintén megmondva tetszik kívülről, belülről is már összeszedettebb, de nem igazán néztem Opeleket, valahogy távol áll tőlem. De mindenképp elmegyek tesztvezetésekre a szóba jövő autókkal, mert fontos a komfort és a azért a kinézet is.


A Toyota Avensis pedig nem az én világom, egyrészt nekem nem tetszenek alapvetően a japán autók, a német autótervezés jobban vonz. Nekem a Toyota túl steril, bár megbízhatóságában nem kételkedek. Ha japán, akkor a Mazda amit el tudok képzelni magamnak, van benne vagány, sportos és megbízható.


Azért gondolkodtam a Fordban, mert engem a 15 éves Mondeom majdnem 3 éve és 70 ezer km. óta szolgál. Nem hagyott ott sehol, kopó-fogyó alkatrészeken és folyadékok/szűrőkön kívül semmi baja nem volt. A Mazda pedig egyszerűen tetszik. Szépek, jól felszereltek és abból még egy benzinest is el tudnék képzelni.


Valószínűleg az új autó mellett döntök, hacsak nem találok egy tényleg "vonzó" Audit.


Így zárójelet téve a végére kipróbáltam egy C Mercit is, de nekem a Mondeoban való tehénkedés után az kifejezetten kisautós, ahogy a BMW 3-as is.


Köszönöm még egyszer a véleményeket!

2016. máj. 19. 16:08
 6/10 anonim ***** válasza:

No hát nehéz döntés.

Az a helyzet, hogy 7-8 millába azért már beleférne egy új autó.

Mondjuk én is nemsokára C7-es A6-ost szeretnék venni, de én nem fogok ennyit kiadni érte. Persze elhiszem, hogy a 3.0 TDI álom volt.

Tehát ezt el kell döntsd, hogy új vagy használt. Ha új, akkor szerintem a Ford jó döntés, már ha a Passat nem érdekel. Ha pedig használt, akkor csakis az Audi. Csak vigyázz, ne ba**anak át, tudom hogy lehet nagyon kevés km-s újszerűeket venni, de vigyázz hogy mindent le tudj informálni az autóról.

2016. máj. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Avensis, Insignia, Astra
2016. máj. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A fentiekből mindenképpen egy új vagy egy szalonautót vennék. A Ford és a Mazda között szerintem nincs nagy különbség, de én inkább a Mazdára szavazok.

Hasonló éves km tervvel egy vadonatúj Swiftet vettem . 3,2 millió volt átírással és egy nem is látszó levehető vonóhoroggal , klíma, tempomat, 4 elektromos ablak, ködlámpa, led, cd van benne. Alufelnit elfelejtettem, de az is kijön 100-120-ból. Vehettem volna én is 7-8 milliós autót, de inkább másra költöm a pénzt. Az autóra én a honfitársaimmal ellentétben már csak használati tárgyként tekintek , mint a hollandok :)

2016. máj. 20. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

6-os: Valószínűleg az új autó mellett fogok dönteni, még kipróbálom a Mazdát, hogy mennyiben más a Fordtól. Aztán közben nézegetem a használtautókat, hogy van-e olyan Audi amit megérné megnézni. Igazából külföldön is nézelődtem. Meglátjuk, de ha Audi azt mindenképp a 204 vagy a 245 lovas motorral szeretném. Nem próbáltam a kétezrest, meg nem is vagyok az az autópályán 240-el döngető típus, de azért a V6 az V6 (még ha dízel is) :) amúgy nyilván az ár az a maximum volt, ha olcsóbban sikerülne találni boldog lennék.


8-as: Igazából azért vásárlok ennyiért autót, mert az elkövetkezendő időben ingázni fogok hétvégenként 1500 kilométereket Ausztria és Magyarország között - hétköznaponként pedig napi 100 kilométereket munka miatt, ezért kell egy tágas/kényelmes/megbízható autó ami jól bírja az autópályát és azért a családi nyaralásoknál is tele lehet vágni a csomagtartót cuccal. Sokszor 3-an, 4-en utazunk, kell a lábtér hátul is. Vezettem az egyel régebbi Swiftet amúgy, sokat fejlődött a Suzuki, de a 190 cm-el nekem rettenetesen szűk a Fordom után. Élettársamnak amúgy most akarunk egyet vásárolni városban rohangálásra (vagy egy Fabiat, még nem dőlt el - amelyikből jobbat találunk).


Köszönöm a válaszokat, még valószínűleg pár hónap gondolkodási időt hagyok magamnak! :)

2016. máj. 21. 17:25
 10/10 anonim ***** válasza:
8-as vagyok. Tegnap a Garázs című műsorban az új Fiat Tipot mutatták be 1,6-os , 120 lóerős dízel motorral, 4 millió Forint, a fullos automata, bőr stb. is "csak" 4,5 millió. Igaz ez 1-1,5 kategóriával kisebb a Mondeonál, de nem tűnt sokkal kisebbnek és a formája is vállalható. Hamarosan lesz kombi és 5 ajtós is. Ennyi pénzért megnézném a helyedben , ez talán nem lenne rossz az osztrák autópályán sem .
2016. máj. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!