Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » SzínTÉVESZTŐKÉNT milyen...

SzínTÉVESZTŐKÉNT milyen jogosítványom lehet?

Figyelt kérdés
Nyomatékosítottam hogy nem színvak hanem színtévesztő vagyok tudom nem azért csináltam mert hülyének nézlek ha zavar előre is bocsánatot kérek.
2016. máj. 19. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Én piros-zöld színtévesztő vagyok és B-s jogsim lehetett.
2016. máj. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én is piros-zöld vagyok.
2016. máj. 19. 16:09
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
Nem vagyok profi a témában, de a "B" kategóriát minden további nélkül megtudod szerezni. Ugyanis osztálytársam is nem rég csinálta meg a jogosítványát, aki szintén színtévszető, és semmilyen akadály nem volt. Ha jól tudom akkor korlátozásként jelzik majd ezt a jogsidon egy kóddal. Ami bizonyos hogy hivatásos jogosítványod nem lehet. Vagy ha lehet is akkor valami speciális eljárás van. De egyébként orvosi alkalmassági úgyis van, szóval ott majd minden kiderül. De ne aggódj, B kategóriád simán lehet.
2016. máj. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
87%

A közúti járművezetők egészségi alkalmasságának megállapításáról a 13/1992. (VI. 26.) NM rendelet szól.


Eszerint

• 1. alkalmassági csoportba kell sorolni azt a közúti járművezetőt, aki „A1” kategóriába, „A2” kategóriába, „A” korlátozott kategóriába, „A” kategóriába, „B1” kategóriába, „B” kategóriába, „BE” kategóriába tartozó járművet vezet vagy kíván vezetni.

• 2. alkalmassági csoportba kell sorolni azt a közúti járművezetőt, aki

- „C1”, „C1E”, „C”, „CE”, „D1”, „D1E”, „D”, „DE” kombinált vagy „TR” trolibusz kategóriába tartozó járművet vezet vagy kíván vezetni,

- a közúti közlekedési szolgáltatás keretében közúti járművet, megkülönböztető jelzéssel ellátott közúti járművet vezet vagy kíván vezetni, valamint akit közúti járművezetői munkakörben foglalkoztatnak, függetlenül a vezetni kívánt jármű kategóriájától.


Az 1. alkalmassági csoport látás-követelményeinél semmilyen színlátással kapcsolatos elvárás, elutasítás nem szerepel.

A 2. alkalmassági csoportnál a színlátás zavara esetén az egészségi alkalmasság szemész szakorvos véleménye figyelembevételével állapítható meg. Azaz, itt sem feltétlen kizáró ok. Ráadásul vannak színlátás javító, -korrigáló szemüvegek is; lehet, hogy ennek vezetés közbeni kötelező használatát írják elő.


A jogszabály elolvasható, például, a Nemzeti Jogszabálytárban is: [link]

2016. máj. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
8%
B lehet ez biztos, a többit meg vizsgálat dönti el.
2016. máj. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!