Kezdőoldal » Közlekedés » Közlekedésbiztonság » Színtévesztőként lehet hivatás...

Színtévesztőként lehet hivatásos jogosítványom?

Figyelt kérdés
(c kat.)
2011. márc. 5. 04:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
hivatásos biztos nem, mert ott vizsgálják a szinfelismerést! De szerintem úrvezetőid se lehetne, csak akkor, ha nem vallod be ezt a hibád! De ez elég veszélyes!!
2011. márc. 5. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
hivatalos jogsid is lehet, ha a szemész igazolja a színtévesztés mértékét. Nekem 15 éve van úrvezető és nagymotor, de még nem jelentett gondot és nem okoztam balesetet!
2011. márc. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Hivatalos jogsi annyit jelent, hogy van PÁV vizsgád, ahol van olyan feladat, amin szerintem elvérezne egy színtévesztő.
2011. márc. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
35%
minden ember tudja hogy a piros felül sárga középen zöld meg alul... kiegészítő fények színét stb. felvillanik azt menj ... vagy állj :D
2011. márc. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Annak ,hogy színtévesztő vagyok éppen semmiköze a páv vizsgához..de mindegy ,am meg az a helyzet ,hogy holnap kel mennem műszeres szemvizsgálatra ahol majd megállapítják a színtévesztés mértékét és típusát majd pedig eldöntik ,hogy lehet e belőlem kamionos.
2011. márc. 7. 23:53
 6/16 anonim ***** válasza:
Semmi köze a páv vizsgához??? Azzal kezdik!!
2011. márc. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Chili Hungária válasza:
Színtévesztéssel lehet A és B jogosítvány. Hivatásos, C, D stb. nem. Egyébként a színtévesztés a mindennapi életben nem úgy van, hogy összekevered a zöldet a pirossal! Csak bizonyos fényviszonyok között, pl a zöld egyes árnyalatait mondjuk barnának látja. Ez csak egy példa! Közel sem arról van szó, hogy összekeveri a színeket!
2011. márc. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Még csak PÁV vizsgálat sem kell hozzá! A II. csoportú orvosi alkalmasságinak része a színtévesztés vizsgálata is.
2011. márc. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Az oktatás egy háziorvosi vizsgálattal kezdődik, ahol az orvosnak meg kell állapítania az alkalmasságodat, vagy éppen alkalmatlanságodat. Ha az orvos rendesen megvizsgál és nem csak a zsebét tartja akkor szerintem pár embert ki lehet szortírozni. Az a baj, hogy a gyakorlat nem ezt mutatja. Sajnos. Szerintem a színtévesztés kizáró ok.
2011. márc. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm minden kedves NEM el válaszoló válasz adónak :D ,kiderült ,hogy enyhe deuteranomal (nagyon gyenge zöld) tévesztő vagyok és a legfelső fokú orvosi bizottságon engedélyezték ,hogy lehessen hivatásos jogosítványom.

Persze egy közepes vagy annál erősebb színtévesztőnél lehet más a helyzet de úgy tudom ha meg veszik a szemüveget ami mocskosul drága vagy esetleg a megfelelő bankjegy ellenébe ők is meg kaphatják...

2011. márc. 18. 12:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!