Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek is megérné autósze...

Szerintetek is megérné autószerelőnek tanulnom?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

18 éves vagyok, informatika/elektronika szakon.Érettségit kapok ha befejezem az iskolát,2 szakmát.(jövőre végzek)

Tanulás nem érdekel,2 es érettségire hajtok,szakmából 4-5-ösre.

El akarok utána menni autószerelőnek tanulni.

Ennek elég sok oka van.Egyik az,hogy ez a szakma érdekel,van egy kis előnyöm benne az elektronika,infó/programozás miatt.Apám autószerelő volt.És megvannak itthon a szerszámok,egy egyszerűbb javításhoz.

A fő ok az,hogy itt a környékbe nem bu*inak neveltek minket,így 16-17-18 évesen már mindenki levizsgázott autóra/motorra.Mint tudjátok itt a csodálatos magyarországon,egy 17 éves fiatalnak annyi pénze van maximum,hogy vegyen egy Ladát,Swiftet,Astrat,2-es golfot stb-t..

Mondani sem kell,hogy ezek az autók már a 15-20-25-30.életévüket rugdossák.Szóval mikor vesz valaki egy 250 ezres kocsit,aztán meg hajtja mint az állat azt javítani kell bizony.

Viszont az ismerőseim 99%-a egy olajcserét sem tud megcsinálni,de persze hajtha a kocsit,zsigába az autazósebesség 140.Szervízbe/legális helyre senki nem szereti vinni,mert többe kerül az óradíjj mint az alkatrész..

Emiatt itt a környébe mindenki kontárokhoz hordja a kocsit,aki fél litert jó házi pálinkáért felrakja a sport kipufogót,mert az elnyomja a kinlódó,agyonhajtott,undorító motorhangot. Gondolom mondanom sem kell,hogy bele lehet sz*rni a munkájukba.

Az egész korosztályom ismerem,alattam lévőket is,és mindenki autózni akar,már 14 évesen.

Szóval ha elvégzem a szakmát,akkor simán csinálhatnám nekik maszekba,normálisan elvégezve a munkát.

Sajnos foggalmam sincs arról,hogy jelenleg mi pénzt keres egy autószerelő,nem zárkózom el afelől, hogy külföldön dolgozzak/3 megyével odébb.

Van egy kis induló tőkém,ami arra elegendő lenne,hogy néhány célszerszámot megvegyek,arra kevés,hogy normális műhelyt nyissak.(4 milla)

Szeretnék a szakmában dolgozni, ha 150-környékét megkapom a melóhelyen már fülig érne a szám,lakás is van,szóval nem olyan sz*r helyzetből indulok,hitel nincs szüleimnek sem.


Szerintetek megérné elvégeznem a képzést? Ez az egyetlen dolog ami érdekel,látok benne jövőt,felsőoktatásba menni nem akarok.



2016. máj. 21. 11:34
 1/9 anonim ***** válasza:
Neked kell eldönteni, hogy akarod-e ezt cisnálni vay sem.
2016. máj. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
Minden szép amit írtál, de neked kell dönteni.
2016. máj. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 szántóvető ***** válasza:
42%

arra az egy tucat ismerősre ne alapozz,belőlük nem fogsz tudni megélni.

"simán csinálhatnám nekik maszekba"-majd a konkurencia rádhívja a nav-ot és agyonbüntetnek.

ettől függetlenül ha ehhez van ambíciód akkor tanuld ki a szakmát és helyezkedj el valahol.

melyik az a megye ahol kilónegyvennel tolják a zsigulisok?

2016. máj. 21. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

Itt az interneten minden második ember akivel szót váltasz informatikus. Szerintem túl sok van már belőlük hiába hazudgálják az újságokban hogy informatikus hiány van. Nekem is sok informatikus ismerősöm van. Az sem igaz hogy minden informatikus jól keres. Csak egy olyan informatikust ismerek aki jól keres és nem kell bejárnia sehova dolgozni sem mert eldöntheti mit és hogy dolgozik. A többi rosszabbul keres mint egy átlagos autószerelő.

Informatikusnak már csak végső esetben kell menni.

Autószerelőként jobban járhatsz. Ha csak azt nézed hogy a magyar autók átlagos kora már 13 és 14 év között van. Jut javítani való autó mindegyik szerelőnek. A kontárból az embereknek az első csalódás után majd elegük lesz és elmennek egy rendes szerelőhöz. Elmehetsz márkaszervizbe is ahol nagyon sokat kereshetsz. Ha valami speciálisat csinálsz akkor nagyon meggazdagodhatsz.

2016. máj. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
23%
Ne csak azt nézd mennyi az átlag életkor a kocsiknál! A befektetést! több 100 ezer ft, de millát is meghaladja! mikorra termeled ki a befektetést?
2016. máj. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%
Autós / autószerelős köreim vannak. Azt mondom hogy megéri ha jó szerelő lesz. Kezdésnek kevés tapasztalattal majd én se ajánlanám azonnal a saját műhely nyitását hanem először be kell állni egy szerelőműhelybe tapasztalatot szerezni. Hogy pl tapasztalatból tudd az ügyfeleid elmondása vagy a hibajelenség alapján hogy mit nézz és javíts meg. Mert sok tünet sokféle hibára is utalhat. A tapasztalatszerzés közben jól keresel. Néhány év múlva nyithatsz egy műhelyt és felépítheted az ügyfélkörödet törzsügyfelekkel és jó hírrel.
2016. máj. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Koaxk Ábel ***** válasza:
100%

Én informatikus vagyok és igaz amit a #4-es ír!


Én még a jól kereső informatikusok közé tartozok, de ez a szakma az ami valaha nagyon jól csengett a 90-es években, mára már olyan telített a piac, hogy a legtöbben már annak is örülnek, ha egyáltalán a szakmában dolgozhatnak, nem, hogy komolyabb bérigényről beszéljek!


Amúgy valóban van informatikus hiány ez nem hazugság, de nem a szokványos rendszergazda és egyéb xart sem érő papírt keresik, hanem az unikum tudást, Cisco szakembereket, programozókat stb... ilyenekből nyilván kevés van.


A kérdésre válaszolva, ha jó szerelő akarsz lenni, akkor megéri belevágni, ha csak kontárkodni akarsz nem hiszem, hogy van értelme.


Csak egy példa én egy kis műhelybe hordom a kocsim, viszont abba a műhelybe csak a műszaki cuccok vagy 4-5 millió forintot érnek, és még a szerszámokról nem is beszéltem. Szóval a modern kocsikhoz tolni kell bele a pénzt, hogy rendesen tudd diagnosztizálni, ne csak ilyen tudja a faxom elven detektáld a hibát!

2016. máj. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat.

Igen,az informatikus dolog az ilyen,hogy csak azok keresnek jó pénzt akik egyetemet/fősulit végeztek,programozók,grafikusok,hálózatfejlesztők.

Azok viszont sz@rrá keresik magukat az otthonukból.


Énis úgy gondoltam,hogy elvégzem a szakmát,megvásárlok néhány célszerszámot,aztán majd látom hogy alakul.

Jelenleg is megvan az a szerszámkészlet amivel el lehet végezni végülis majdnem bármilyen munkát,az más kérdés hogy egy kerékcsapágyat lehúzni egy nem oda való lehúzóval 3x annyi idő,mint az oda kifejlesztettel.

Rendesen akarom csinálni,mert a legtöbb "kontár" nagyon sz@r munkát végez,meg nem is szereti elvállalni a saját munkáját,mert tudja hogy lusta volt elmenni a 14 es kulcsért és lenyalta a csavar fejét a fogóval.

Egyértelmű,hogy nem X6-osokkal akarom kezdeni az itthoni munkát,mert arra tényleg ott vannak a komoly műhelyek akik beleöltek 30 millió fölötti összeget a különböző eszközökbe.

De lássuk be,a fent említett tipusokhoz azért nem kell túl sok minden,és mint mondtam nagyrésze megvan.


A szakmára valószínű,hogy elmegyek mert csak az érdekel,az érettségivel meg a 2 papírral meg kitörölhetem.

Ha ez nem lenne elég,még ki is derült,hogy ki nem állhatom az iskolába tanított értelmetlen,20 évvel lemaradt teknika megtanulását és alkalmazását.

2016. máj. 21. 22:43
 9/9 anonim ***** válasza:
33%
Vágj bele, kérdező! Hatalmas előnnyel indulsz, hidd el. A legtöbb korodbéli fiatalnak gőze sincs,hogy mihez akar magával kezdeni,csak valami homályos cél lebeg előttük. Ha egyáltalán. Szóval már az is hatalmas előny, hogy megvan a célod, az meg aztán főleg, hogy ehhez az anyagiak is nagyrészt a rendelkezésre állnak. Egy jó szerelő aranyat ér, és hamar elterjed a híre. Bízvást meglesz az ügyfélköröd, ha teljes szívből csinálod.
2016. máj. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!