Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi különbség van a Suzuki...

Mi különbség van a Suzuki swift 8v (68 LE) és a 16v (84 LE) között?

Figyelt kérdés
mármint érdemi különbség, melyiket érdemesebb venni?fogyasztás, fenntarthatóság stb szempontjából?

2016. máj. 22. 12:50
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
mármint, én sehol sem írtam hogy másfél millió, és maximum fél milliót költenék most autóra, ahogy írtam
2016. máj. 23. 22:18
 12/15 anonim válasza:
44%

"okés, akkor már csak annyi hogy mi az amire nagyon oda kell figyelni vásárlásnál, mik a szempontok? mire kell rákérdezni?"


Az autó papírjai rendben vannak-e. Nincs e rajta valami jelzálog hitel, az ilyen autókat kerüld.

Mennyi idő érvényes műszaki van rajta. Van e szervizkönyve és kb. hány 1000-km-ig és mennyi ideig volt vezetve, mit javítottak mit néztek át a kocsin, ez mind bele kell legyen írva a szervizkönyvében ameddig márkaszervizbe vitték a kocsit a kötelező szervizekre. A szervizkönyv egy kicsit pontosabb információt adhat a kocsiról.

Lehet belőle következtetni arra hogy a kocsi kb. hány km-ert futott a valóságban.

Ha nincs szervizkönyv az sem gond, de akkor jobban oda kell figyelni a műszaki részletekre ami mondjuk egy olyannak aki nem ért hozzá kicsit nehézkes lehet, mondjuk ezeket a műszaki részleteket amúgy is ellenőrizni kell, ha van a kocsinak szervizkönyve ha nincs.

Ha minden jó, megfelel akkor mindenféleképpen menj egy próbakört és ellenőrizd, hogy a fék és kormányzás jól működik-e.


Amit kell, érdemes ellenőrizni a kiszemelt autón:


1. Kormányzás, a kormány holtjátéka(max 1, 2 centi), ha túl nagy a holtjáték későn fordul el a kerék és az a kormány szerkezet, fotómű kopottságára utal!


2. A Fék, a legfontosabb, ere különösen figyelj oda, hogy megfelelően működik-e. A fékpedál holtjátéka maximum 1 centiméter lehet. Ha több ott baj van a fékkel valamit javítani vagy légteleníteni kell és érzékelhetően nagy a fékút is ilyenkor, a kocsi később áll meg. Kéziféket is ellenőrizd hogy működik-e.


3. A motor, ha nagyon egyenetlenül jár, nagyon hangosan csattog, zörög, hangosan csilingel, az a motor kopottságára utal(ha szépen egyenletesen duruzsol az alapjáraton és egyenletes szívóhang hallatszik halk és egyenletes icipicit hallható szelep csattogással az a jó) Ha friss olaj folyás van a motorblokkon az baj, és tömítetlenségre utal(Az ilyen autót kerüld). Ha nagyon sötét, fekete az autó kipufogó gáza az is motorhibát jelent(meleg időben színtelen, kell legyen, hideg időben fehér a kipufogó gáz színe ha jó a motor).


4. A karosszéria, fényezés, illesztési hézagok( ha nagyok a hézagok, akkor törve volt az autó) figyel hogy van e rajta rozsda vagy rozsdára utaló nyom(A felpuffadt fényezés kezdődő rozsdásodásra utal) Ellenőrizni kell az autó alját, küszöböket, első hátsó felfüggesztésnél a torony lemezt. Ha ezek a futóműnél lévő részek nagyon rozsdásak(pereg az anyag és a festés) az veszélyes, kerüld az ilyen autót.


5. A futómű: A próbaút során ha nagyon hangosan kopog, csörög, csattog morog valami a kerekek felől az futómű hibára utal. Suzukinál érdemes ellenőrizni a féltengely gumiharangjait, ha ki van szakadva és zsíros a tengely, hánnya a kenő zsírt az nem jó


6. Utastér, beltér, kárpitok, ülések, műszerfal, hűtés, fűtés, klíma ha van, ablaktörlő, ablakmosó, irányjelző, féklámpa, világítás(tompított, országúti fény). ablakfűtés(télen kell ha befagy a hátsó ablak és le kell olvasztani a jeget)


Kb. nagy vonalakban ennyi.(Ha kihagytam volna valami fontosat kérlek írjátok meg a kérdezőnek) Ha ezekre odafigyelsz nagy valószínűséggel jó műszaki állapotú autót fogsz találni amely hosszú évekig kiszolgálhat.


Ja és még egy jó tanács így utólag, ne légy szégyellős több autót is megnézni mielőtt választanál. Magán véleményem 3-4 autót amit jó műszaki állapotúnak vélsz szerintem mindenképp érdemes élőben is megnézni, beleülni, menni vele egy kört mielőtt választanál. Remélem tudtam segíteni egy kicsit. Sok sikert.

2016. máj. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
mindenkinek köszönöm a válaszokat, főleg az utolsónak a monológot :)
2016. jún. 3. 23:58
 14/15 anonim ***** válasza:
30%
Rengeteg a különbség, nem csak akkor érzed ha hajtod, hanem mindenhol, a 16 szelepes még kisebb fordulaton is erősebb, tehát nem kell annyira forgatni és szerintem kevesebbet is fogyaszt mivel nem erölködik és nem kell forgatni.
2016. aug. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
8 v- cseréltem 16 v- re erőben ég és föld 68- 86 nyomaték 99-107. 80000- t mentem vele sosem tünt fel hogy többet legelne ugyanis 86/860- 68/860kg az arány
2016. nov. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!