Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csinált valaki totál kezdőként...

Csinált valaki totál kezdőként korlátlan A jogsit?

Figyelt kérdés

Mivel nem akarok köztes jogsit csinálni, nem nagyon tudom eldönteni, hogy teljesen kezdőként érdemes-e ötvenessel bohóckodni. Attól tartok nagyon hamar kinőném, nem véletlen engedik ezeket már 14 évesen vezetni. Na meg az ötvenes árakat is kicsit túlzásnak tartom.

B kat. autó jogsim van 14 éve, de 2 kilométernél többet nem motoroztam.

Szívesen kezdenék inkább 125-ös, vagy 250-es motoron, végső célom pedig egy legalább 600-as túra motor lenne, és leginkább hegyi utakon túráznék, nem a szálguldás érdekel.

Nagy falat lenne 500+ köbcentin tanulni?



2016. máj. 22. 18:47
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Igen, az összes öreg (tényleg öreg) motoros.

Régen nem volt felaprózva a kategória.

2016. máj. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Apám is fiatalon kezdte etz, mz, simson stb persze csak az utcában, meg estefelé a környéken cirkált vele.

Felnőtt volt már, amikor elérhetőek voltak itthon is az első japán gépek leginkább a sportmotorok. Akkor lett neki is az autós jogsi mellé korlátlan A és úgy vett rögtön egy Yamaha fzr 1000-et mert ez volt eladó meg egy kawasaki a közelben, de az felújításra szorult.


Nem tudta megmagyarázni soha hogy milyen érzés volt kezdőként, csak annyi tapasztalattal hogy segédmotorral ment párszor meg a váltást ismerte. Fel sem fogta először hogy Ő vezet vagy a gép dolgozik és csak másodlagos a sofőr.

Utólag visszagondolva nem mondta hogy butaságot csinált volna, mert így rögtön egy erős motorral kezdett és egyszerre kellett figyelni arra hogy mit szabad neki, és mik a motor határai amíg biztonságos.


Hozzátette azt is, nem látta volna értelmét egy 125-ös 250-es motornak mert azzal hamar megszokja a vezetést és ugyanúgy idegen lesz egy 600-1000ccm-es


Én is hasonló módon csinálnám az A-t majd, de most még nincs lehetőségem motort tartani.

24F

2016. máj. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Tanulhatsz azon is, csak ne hősködj.
2016. máj. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nem tudom belevágtál-e azóta, de leírom a tapasztalataimat. 10 éve van jogosítványom autóra. 10 éve összesen 10-20 órát motoroztam egy kéziváltós Verhovinával :) Tehát lényegében 0 motoros tapasztalatom van.

Belevágtam a nagymotorba és egy 650-es ER6n-el tanultam. + órák nélkül minden elsőre sikerült, tehát szerintem nem lehetetlen.

Van érzékem az ilyen dolgokhoz, sokat olvastam a témáról és ami a legfontosabb, benőtt már a fejem lágya. Meg tudom érteni azt, hogy noha kezes kis motornak tartják ezeket a gépeket, ha a gázzal fékkel nem bánsz óvatosan, akkor olyat nyalsz, hogy...


Motorozni majd ezután fogok megtanulni, mert ez még semmire nem elég. Ha a forgalomban nagyon figyelmes vagy, tudsz mások fejével gondolkodni, akkor nem veszélyes dolog. Persze meglepetések mindig érhetnek. Autóval még kanyarban is lassíthatsz egy elég kiadósat ha túl nagy tempóval mentél bele. Motorral is lehetséges, de ez nekünk kezdőknek nem fog menni :) Úgyhogy hajrá, de tényleg csak ésszel.

2016. jún. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!