Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mazda 3 1.6 dízel 2007-nél ez...

Mazda 3 1.6 dízel 2007-nél ez normális?

Figyelt kérdés
Előtte egy Toyotám volt és annál ha felemeltem a kuplungot akkor egyből meg is mozdult. Ennél kell egy kis gáz is hogy megmozduljon. Ez normális? Állítólag a kuplungot most cserélték szóval azzal nem lehet gond. Csak kíváncsi vagyok, hogy más Mazdásnak is ilyen-e?
2016. máj. 23. 09:39
 1/9 anonim ***** válasza:
22%

Legalább kérdezni tudnál. A kuplungot nem felemeljük, hanem benyomjuk vagy kiengedjük,felengedjük.

Az amit írsz az azt jelentené hogy teljesen kiengeded a kuplungot és nem megy egyáltalán?

2016. máj. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Félbe maradt az 1. A kuplungnak kb a 3 negyedénél kell rendesen fogni, vinni az autót. Akár gázadás nélkül is.
2016. máj. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kisebb lökettérfogat (gondolom a Toyota 2 literes volt) kisebb nyomaték.
2016. máj. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Attól függ hogy emeled fel.

Egy ezer éves 1.2-es szívó benzines autóval is el lehet indulni gázadás nélkül is, csak kuplungkezeléssel. Ugyanakkor egy 2007-es modern CR-dízelt is le lehet fullasztani helytelen kuplungkezeléssel.

Ez amit tapasztalsz nem feltétlenül hiba. Nyilván egy kicsit máshol, másképp fog a kuplung, más a motorkarakterisztika, stb...

2016. máj. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Igen, tudom. Azért is lepődtem meg, hogy meg sem mozdul. Hát igen, az előző egy 2.2-es Avensis volt. Érdekes mert vezettem Yarist is és ott is fogott a kuplung.
2016. máj. 23. 10:53
 6/9 anonim ***** válasza:
Elindul az csak okosan kell a kuplunggal bánni. Ez a PSA féle 1.6HDI motor, egy peugeot partner megrakva elindul csak kuplunggal.(92ps euro5 dpf)
2016. máj. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
10%
Na valamit tisztázni kellene. Akkor csúszik a kuplung.
2016. máj. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
10%
Azt írod el se indul, akkor csúszik a kuplung.
2016. máj. 23. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Csúsztatod, ennyi, nincs ebben semmi különös.
2016. máj. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!