Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízel autónál az normális,...

Dízel autónál az normális, hogy lefullad ha álló helyzetbe hirtelen engedem fel a kuplungot?

Figyelt kérdés
2014. júl. 16. 17:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Persze. Eleve tisztázni kell hogy sima vagy turbodizel e a kocsi. MErt ha turbodizel az alapból nem nyomatékos kis fordualton de a sima sem annyira hogy a kuplungról leugorva a kocsit alapjáraton mozgásba hozza. Finoman csúsztatva már van elég ereje alapjáraton is megindítani a kocsit.
2014. júl. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
értem köszi!! amúgy turbó dízel. Meg azt vettem észre, hogy amikor váltok akkor lökdös az autó, ha azelőtt nyomom le a gázt mielőtt felengedném a kuplungot, bár még megkell szokni hiszen benzinesen tanultam.
2014. júl. 16. 18:02
 3/14 A kérdező kommentje:
mellesleg haza úton 5x fulladtam le :D
2014. júl. 16. 18:03
 4/14 A kérdező kommentje:
de akkor ennél a pd motornál (gondolom turbó dízel) nagyon lassan kell felengedni a kuplungot elinduláskor? Úgy hogy llassan induljon el? Ha gázzal együtt próbáltam elindulni akkor lefulladt az autó
2014. júl. 16. 18:07
 5/14 anonim ***** válasza:

Ha alapjáraton leugrasz a kuplungról, akkor persze, hogy lefullad!

Pedálkezelés szempontjából nincs jelentős különbség a benzin és dízel üzemű autó között.

Ha lökdös, próbáld finomabban kezelni a pedálokat! Egy kis gyakorlással belejössz majd hol van a kuplung fogáspontja.

2014. júl. 16. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
igen abba reménykedek hogy nem az autóval van a gond hanem velem, ismerősöm segít majd a pedálok kezelésébe és remélhetőleg belejövök majd :D
2014. júl. 16. 19:43
 7/14 A kérdező kommentje:
egyébként én elég sok külömbséget vettem észre, sok ismerősöm azt mondta, hogy úgy nem lehet elindulni dízelessel, hogy a kuplung felengedés előtt egy kis gázt adok neki
2014. júl. 16. 21:13
 8/14 A kérdező kommentje:
akkor is lefulladt, mikor szépen lassan engedtem fel a kuplungot gáz mellett, de ha nem adok gázt neki csak lassan szépen engedem fel a kuplungot akkor nem fullad le csak hát nagyon lomhán indul..
2014. júl. 16. 21:25
 9/14 anonim ***** válasza:

Bármilyen autónál így van hogy ha leugrasz a kuplungról akkor lefull.

Én ezek szerint "fordítva" vagyok. Mert a benzinest könnyebb lefullasztani mint a dízelt

2014. júl. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
:D hat az meglehet, de egyébként az normális hogy akkor is lefullad ha a szép lassú kuplung engedés előtt gázt adok neki?
2014. júl. 16. 21:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!